Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu açıklaması vatandaşa derin bir nefes aldırdı. Kurumun açıklamasına göre önümüzdeki 3 aylık dilimde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacak.

Elektriğe Yıl Sonuna Kadar Zam Yok!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılan açıklamada Ekim ile Aralık aylarını kapsayan dönemde elektrik fiyatlarında herhangi bir zammın söz konusu olmayacağı kaydedilerek, “Yılsonuna kadar elektrik fiyatları artmayacak” denildi.

Perakende Satış Fiyatı Aynı

Kurum, bu kararın perakende satış fiyatlarını kapsadığının altını çizdi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu elektrik fiyatlarının artmayacağına yönelik duyuruyu yazılı olarak yaptı. Ekim, Kasım ve Aralık aylarında perakende satış fiyatlarında artışın olmayacağını duyurarak vatandaşın yüzünü güldürdü.

31 Aralığa Kadar Zam Öngörülmedi

Perakende elektrik fiyatının 1 Ekim tarihinden 31 Aralık 2017 tarihin kadar aynı seviyede olacağının altı çizilen açıklamada, geçerli olan tarife listesinin Kurumun resmi internet sitesinde yayımlandığı da belirtildi. Fiyatlar hakkında bilgi almak isteyen elektrik aboneleri Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu internet sayfasına giriş yaparak en güncel fiyat listesini görüntüleyebilir.

Meskenlerde 100 Kilovatsaatlik Kullanım 41 Lira

Kurum mesken abonelerinin yüz kilovat saatlik tüketimin aralık sonuna kadar 41 lira seviyesinde kalacağını ilan etti. “41 liralık tüketim bedeline vergi ve fonlar da dahil” şeklinde açıklama yapan EPDK, Ocak ile Eylül ayları aralığındaki dönemde de aynı fiyatın geçerli olduğunu aktardı.

Son Elektrik Zammı 1 Ocak 2016’da Yapılmıştı

Perakende satış elektrik fiyatları son olarak geçen yılın ilk gününde düzenlenmişti. 1 Ocak 2016 tarihindeki düzenleme ardından perakende satış fiyatı yüzde 6,8 oranında yükselmiş, yapılan bu zam faturalara yansıtılmıştı.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]