1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. EPDK Kurul Üyesi Çiçek, ERRA Yönetim Kurulu Üyeliğine 3. kez seçildi

EPDK Kurul Üyesi Çiçek, ERRA Yönetim Kurulu Üyeliğine 3. kez seçildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EPDK, ERRA Yönetim Kurulu’nda Görev Alacak

EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu), Enerji Düzenleme Düzenleyicileri Birliği (ERRA) Genel Kurulu’nda yönetim kurulu üyeliği için seçildi. ERRA’nın 47 üyesi arasında yer alan EPDK, Bangkok’ta gerçekleştirilen Genel Kurul’da önemli bir başarı elde etti.

ERRA Genel Kurulu’nda yapılan seçimler sonucunda EPDK’yi temsilen Kurul Üyesi Çiçek, Avusturya, Ermenistan, Kuzey Makedonya, Tayland ve Macaristan’dan üst düzey yöneticilerle birlikte yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Ayrıca, ERRA Başkanlığına Adrijana Nelkova-Chuchuk ve Başkan Yardımcılığına Pal Sagvari yeniden seçildi.

Genel Kurul’da, birliğin mali tabloları ve yeni stratejik plan da kabul edildi. Yapılan değerlendirmelerde, EPDK Kurul Üyesi Çiçek, “EPDK’yi temsilen bu göreve layık görülmek gurur verici. ERRA, enerji düzenleme alanında etkili bir yapı. Küresel enerji politikalarının belirlenmesine katkı sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

EPDK’nin ERRA Yönetim Kurulu’ndaki görevi, Türkiye’nin uluslararası alanda enerji düzenlemelerindeki etkin rolünü ve katkısını bir kez daha ortaya koymaktadır. Bu gelişme, Türkiye’nin enerji sektöründeki deneyim ve uzmanlığının uluslararası platformlarda takdir gördüğünü göstermektedir.

EPDK Kurul Üyesi Çiçek, ERRA Yönetim Kurulu Üyeliğine 3. kez seçildi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!