1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Erdoğan’dan Kamuda Tasarruf Açıklaması: Savurganlık Kabul Edilemez

Erdoğan’dan Kamuda Tasarruf Açıklaması: Savurganlık Kabul Edilemez

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sayıştay Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 162. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Sayıştay Başkanlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen programa katıldı. Erdoğan, programda önemli açıklamalarda bulundu.

Güçlü Devlet Geleneği

Erdoğan, kurumlarımızın yıldönümü programlarında Türkiye’nin köklü devlet geleneğine vurgu yaparak, devletin temel taşları olan kurumların önemine dikkat çekti. Türkiye’nin tarihi birikiminin, kurumlarımızın kararlılığıyla daha da güçleneceğine inandığını belirtti.

Kamu Görev ve Sorumluluk

Cumhurbaşkanı, kamu görevini milletin vergileriyle yerine getiren herkesin büyük bir sorumluluk altında olduğunu vurguladı. Kamu hizmetinin ciddiyetle, samimiyetle ve özveriyle icra edilmesi gerektiğini belirterek, halka hizmetin en önemli görev olduğunu ifade etti.

Tasarruf ve Verimlilik

Erdoğan, kamuda tasarruf ve verimliliğin önemine değinerek, kamu kaynaklarının en etkin şekilde kullanılması gerektiğini belirtti. Yapılan reformlarla kamu hizmetlerinin kalitesini artırdıklarını ve daha az kaynakla daha başarılı hizmet verilmesini hedeflediklerini söyledi.

Denetim ve Şeffaflık

Sayıştay’ın denetim faaliyetlerinin önemine vurgu yapan Erdoğan, kurumların hesap verebilirliğinin artırılması ve şeffaflığın sağlanması için denetimin önemli bir araç olduğunu belirtti. Sayıştay’ın yaptığı çalışmaların kurumların gelişimine katkı sağladığını dile getirdi.

Erdoğan’dan Kamuda Tasarruf Açıklaması: Savurganlık Kabul Edilemez
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!