Eurostat Verilerine Göre Avrupa Birliği ve Euro Bölgesi Sanayi Üretimindeki Değişimler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) tarafından açıklanan verilere göre, Şubat ayında Euro Bölgesi’nde mevsimsellikten arındırılmış sanayi üretimi değerleri dikkat çekici sonuçlar ortaya koydu. Şubat ayında sanayi üretimi, Ocak ayına kıyasla %0,8 artarken, bir önceki yılın aynı dönemine göre %6,4 düşüş gösterdi. Beklentilerin karşılandığı bu veriler, piyasalarda önemli bir yere sahip.

AB’de ise Şubat ayında sanayi üretimi aylık bazda %0,7 artarken, yıllık bazda ise %5,4 geriledi. AB ülkeleri arasında sanayi üretiminde en fazla artışı yüzde 3,8 ile İrlanda, yüzde 3,5 ile Macaristan ve yüzde 3,3 ile Slovenya gerçekleştirdi. En fazla düşüş ise yüzde 4,6 ile Hırvatistan, yüzde 3 ile Litvanya ve yüzde 2,7 ile Belçika’da yaşandı.

Yıllık bazda en fazla artışı yüzde 3,5 ile İspanya, yüzde 2,8 ile Slovenya ve yüzde 2,7 ile Danimarka kaydederken, en büyük gerileme ise yüzde 36 ile İrlanda, yüzde 12,7 ile Belçika ve yüzde 8,4 ile Bulgaristan’da görüldü.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Eurostat Verilerine Göre Avrupa Birliği ve Euro Bölgesi Sanayi Üretimindeki Değişimler
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x