FOMC Toplantısında Faiz İndirimi Konusunda Bostic’ten Önemli Açıklamalar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl FOMC toplantısında oy hakkı bulunan Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, faiz indirimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bostic, yıl sonuna kadar faiz indiriminin uygun olmadığını belirtti.

Florida’da bir konuşma yapan Bostic, enflasyonun hedefe doğru ilerlediğini ancak beklentilerden daha yavaş bir düşüş süreci yaşanabileceğini ifade etti. Daha önce de benzer açıklamalarda bulunan Bostic, bu yıl sadece bir faiz indirimi beklediğini vurgulamıştı.

Bostic, enflasyonun halen yüksek seviyelerde olduğunu belirterek, “Sabırlı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Ekonomik göstergelerin yavaş seyretmesi nedeniyle yıl sonuna kadar faiz indirimine gitmeyeceğimizi öngörüyorum.” şeklinde konuştu.

İşgücü piyasasının güçlü olduğu sürece faiz oranlarının sabit kalabileceğini dile getiren Bostic, “Mevcut kısıtlayıcı politikalarımız, ekonomiyi yavaşlatarak nihayetinde enflasyon hedefimize ulaşmamızı sağlayacak. Ancak diğer ekonomik göstergeler olumlu seyrederken acele etmek istemiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Para piyasalarında bu yıl için 1 veya 2 faiz indiriminin fiyatlandığı biliniyor. Geçen ayki projeksiyonlarında 3 faiz indirimi beklediklerini açıklayan Fed yetkilileri ile Bostic arasındaki faiz indirimi beklentileri arasında farklılıklar bulunuyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
FOMC Toplantısında Faiz İndirimi Konusunda Bostic’ten Önemli Açıklamalar
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!