Garanti Bankası EFT saatleri

Eft işlemi, bir bankadan farklı bir bankaya yapılan para transferi anlamına gelir. Hesap numarası ve iban ile yapılan ödemeler bu kapsam altındadır. Garanti bankası 2018 yılı EFT işlemi ile transfer edilen miktar, hedef bankaya ulaşmadan önce ilgili bankanın bir çalışanı tarafından denetlenir, herhangi bir usulsüzlük ya da bir terslik hissedilmez ise onaylanır.

Gönderdiğiniz ücretin alıcıya aynı gün ulaşmasını istiyorsanız Garanti Bankası EFT saatleri içerisinde bu transferi gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi halde gönderdiğiniz ücret bir sonraki iş günü ilgili banka çalışanının onayına sunulacak, dolayısıyla sonraki çalışma günü ilgili hesaba geçecektir.

 

Saat kaça kadar Garanti Bankası EFT işlemleri yapılabilir?

Garanti bankası EFT saatleri 09:00 – 17:15 saatleri arasındadır. Bu saatler dışında yapacağınız para transferleri bir sonraki iş gününe sarkacaktır. Eğer yarı tatil ilan edilen bir günde EFT yapmak istiyorsanız 09:00 – 11:45 saatleri arasında bu işlemi gerçekleştirmiş olmanız gerektiği bildirilmiştir.

Dikkat! Garanti Bankası hesabınızdan 16:00 – 17:15 saatleri arasında yapacağınız ve ertesi güne ertelemediğiniz EFT işlemleri ekstra hizmet kapsamızda olup, Geç EFT işlem ücreti adı altında 5 ila 25 TL arası ekstra transfer ücreti talep etmektedir.

 

EFT yaptım, ne zaman hesaba geçer?

Garanti Bankası hesabınızdan yaptığınız EFT işlemleri mesai günü içerisindeyse ve yukarıda belirtilen saatler içerisinde yapılıyorsa karşı banka hesabına geçmesi 5 ila 30 dakika arasında olacaktır.

 

Garanti Bankası 2018 EFT ücreti ne kadar?

2018 yılı Garanti Bankası EFT ücretleri aşağıdaki gibidir.

İşlem Tutar İşlem Saati
Alo Garanti EFT 50.00 TL 09:00-17:15
Alo Garanti Geç EFT 60.00 TL 16:00’dan sonra
Cep Şubesi EFT 4.50 TL 09:00-17:15
Cep Şubesi Geç EFT 7.00 TL 16:00’dan sonra
Şubeden EFT 55.00 TL 09:00-17:15
Şubeden Geç EFT 80.00 TL 16:00’dan sonra
GarantiOne EFT 2.50 TL 09:00-17:15
İnternet Şubesi EFT 4.90 TL 09:00-17:15
İnternet Şubesi Geç EFT 7.75 TL 16:00’dan sonra
  Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) EFT Saatleri

 

Garanti bankası EFT sorgulama

Garanti bankası hesabımızdan EFT saatleri içerisinde yaptığınız trafser işlemi eğer 5 ila 30 dakika içinde karşı bankaya ulaşmadıysa internet bankacılığı kullanıyorsanız ilgili sayfadan, telefon bankacılığı ile 444 0 333 numaralı telefondan ya da en yakın Garanti Bankası şubesinden sorgulama yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile yapacağınız kontrolde paranız ulaşmadıysa mutlaka bankanızın şubesine uğramalı ya da telefon bankacılığını kullanarak paranızın durumunu kontrol etmelisiniz.

 

Hesabımdan gönderdiğim EFT neden ulaşmadı?

Eğer garanti bankası EFT saatleri içinde başka bir bankaya para transferi yaptıysanız ve 30 dakika içinde para karşı bankaya ulaşmadıysa hatalı bilgi girmiş olabilirsiniz. Müşteri adı soyadı tam olarak yazılmalıdır, banka ve (ilçe) şube kodu doğru girilmelidir. Tüm bunlar girilmiş olsa dahi, TC kimlik numarası bazı bankalarda zorunlu olmasa da, EFT işleminin onaylanma aşamasında sorun yaşanmaması sebebiyle girmeniz doğru olacaktır. Tüm bunlar doğru ise, karşı bankanın (yani alıcının) kendi bankasıyla ilgili sorunu olup olmadığını kontrol ettirmesi gerekmektedir. Şunu unutmamalıyız ki, bu işlemler her ne kadar tamamen sanal bir ortamda gerçekleşiyor görünse de kontrol ve onay aşaması elle kontrol ile yapılmaktadır. Yani hata payı %1 de olsa vardır. Bu yüzden mutlaka bankanızla görüşün.

 

EFT iptal etme işlemi

Garanti bankası EFT saatleri içinde yaptığınız para transfer işlemi eğer karşı bankaya transfer işlemi onaylanmadıysa iptal edilebilir. Verdiğiniz EFT emrini iptal etmek için öncelikle internet bankacılığı kullanıyorsanız bankanızın www.garanti.com.tr adlı web sitesinden müşteri kimliğiniz ile giriş yaparak EFT işlemini kontrol ediniz. Eğer eft ulaşmadıysa aynı sayfadan iptal et butonu ile bu emri iptal edebilirsiniz. Bunun dışında telefon bankacılığı ile de bu emri iptal edebilirsiniz, ancak müşteri temsilcinize ulaşmanız ve kimlik doğrulama aşamaları uzun süreceğinden bu yöntem gecikmeye ve iptal fırsatını kaçırmanıza sebep olacaktır. Eğer EFT saatleri dışında transfer emri verdiyseniz, sonraki çalışma günü saat 09:00’a kadar ödeme emirini iptal etme hakkınız bulunmaktadır.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 6 Ortalama: 3.2]
guest
29 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mevlüt alkanlıgil

Aynı banka üzerinde 19 da eft yapılırsa geçermi aynı saatler arasında

Elif

Garanti bankasindan ziraat bankasina saat 5 ten sonra eft yaptim ne zaman gelir

Hulya

18.00 da yaptığım eft hesap hareketlerimde gorunmuyor.nedn

yüksel

Dün 17’den sonra IBAN numarama EFT yapıldı Saat kaç gibi alabilirim

Emin

Onarım olmadan hesabıma havale/EFT yapılmaması için ne yapabilirim?

Cinar

Cuma aksam saat 20:00 hesapa yatmis ne zamam ogrenebilir

Burak

pazartesi gelir

Salih

Saat 5 den sonra bugun eftyapildi gece 12 den sonra gecermi hesaba

Muhammed

Cumartesi 11 de Akbank tan EFT yapildi ile garanti ibanima yalnız ismimin son harfi d idi yanlışlıkla t yazıldı para yinede hesabıma gelirmi.iptal edilirse ne zaman edilir

Muhammed

Arkadaşım 10 dakika önce akbanktan EFT ile garanti ibanima para yolladı pazartesi saat kaçta ulaşır bana

Enes

Karsı taraf bana eft yaptı ve verdıgım iban benım adıma degıl ama alıcı kısmında benım adım var ve eft hala gelmedı

Erbil

Slm ben Norveçden para yoladım daha ulaşmadı yardımcı olabilirmisin

Murat

Pazar günü eft para gönderme pazartesi gece 00.00 sonra parayi alabirmi

Sefa

Merhaba gece 12 den sonra garanti hesabımdan bir başka garanti hesabına telefon uygulamasından para yollarsak hemen geçer mi ?

Filiz Sarıkaya

Bana dün 5 gibi EFT yapıldı ama hâlâ hesabıma ulasmadi sebebi nedir sizce bankaya gitmeme gerek var mı

Güven

Garanti bankasından halk bankasına eft yapmak istiyorum fakat 5-10 dk içerisinde geçermi halk bankasında ki başka bir işlemi gerçekleştirmem lazım

Semih Dağ

Döviz hesabımdan başka bir hesaba neden EFT yapamıyorum

METINBEY

MERHABA GARANTi BANKASI iNTERNET SiTESiNDEN YURTDISINDAN GETiRMiS OLDUGUM TELEFONUMUN IMEi HARCINI(vergisini) ODEDiM, BiR AY ZAMAN GECTi HALEN EDEVLETTE VERGiSi YATIRILMAMIS GOZUKMEKTE. BU KONUDA YARDIMA iHTiYACIM VAR, NE YAPABiLiRiM BUNU NASIL DUZELTEBiLiRiM
TESEKKURLER

29
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x