1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Halk Yatırım, Şok Marketler için Yeni Hedef Fiyat Belirledi

Halk Yatırım, Şok Marketler için Yeni Hedef Fiyat Belirledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halk Yatırım tarafından yapılan analize göre, Şok Marketler’in 1. çeyrek performansı değerlendirildi. Faaliyet giderlerinin beklentilerin üzerinde artması nedeniyle operasyonel zarar kaydedildi. Ancak yatırım faaliyetlerinden gelen gelirler net kar açıklamasında olumlu etkiler yarattı.

Satış Gelirleri ve Mağaza Sayısı

  • Şirketin konsolide satış gelirleri kurum beklentilerini karşıladı ve %3,8 artışla 37.237 milyon TL olarak gerçekleşti. Ana Şok markası altında yeni mağazaların açılmasıyla Şok Marketler’in mağaza sayısı da artarak 10.789’a ulaştı.

Hedef Fiyat ve Tavsiye Değişikliği

Halk Yatırım analizi, 12 aylık hedef fiyatı 93,25 TL’den 80,60 TL’ye revize ederken, ‘AL’ olan tavsiyesini ‘TUT’ olarak değiştirdi. Analizde, personel giderleri ve faaliyet giderlerinin etkisiyle yılın ilk yarısında marjların düşük olabileceği, ancak yılın ikinci yarısında operasyonel kaldıraç avantajının marjları iyileştirebileceği belirtiliyor.

Yatırım Danışmanlığı Uyarısı

Analizin sonunda, yatırım tavsiyelerinin yalnızca kişisel görüşler olduğu ve yatırım danışmanlığı hizmetinin aracı kurumlar aracılığıyla sunulması gerektiği vurgulanıyor. Yatırım kararlarının alınmadan önce kişisel mali durum ve risk tercihlerinin göz önünde bulundurulması gerektiği belirtiliyor.

Kaynak: Halk Yatırım

Not: Ekonomist.com.tr’de yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar aracılığıyla sunulmaktadır. Burada yer alan görüşler kişisel görüşlere dayanmaktadır ve yatırım kararlarına etki edebilir.

Halk Yatırım, Şok Marketler için Yeni Hedef Fiyat Belirledi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!