İç Hat Uçak Biletlerinde Zam

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de iç hatlarda uçak bileti fiyatlarına yapılan son zamla birlikte, ekonomi sınıfında tek yön bilet fiyatlarına yüzde 30’luk bir artış geldi. Yeni düzenleme ile uçağın yüzde 85’lik bölümü için belirlenen tavan fiyat 1650 TL’den 2 bin TL’ye, kalan yüzde 15’lik bölüm için ise 2 bin 500 TL’den 3 bin 250 TL’ye yükseltildi.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, iç hat uçuşlarında bilet satışı yapan firmalar, bu zam oranını bilet fiyatlarına yansıtmıştır. Geçen yıl alınan bir kararla, uçağın kapasitesinin yüzde 85’ine kadar olan bölümü için en fazla 1650 TL, geri kalan yüzde 15’lik kısmı için ise 2 bin 500 TL gibi bir üst sınır getirilmişti.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında iç hat uçuşlarında tek yönlü bilet fiyatlarında tavan fiyat uygulaması başlatılmıştır. Bu düzenleme, uçak bileti fiyatlarının belirlenmesinde bir standart oluşturarak yolcuların mağduriyetini önlemeyi amaçlamaktadır.

İç hatlarda sınırlı sayıda bilet satın alınabilen Business sınıfı ve dış hat uçuşlarında ise tavan fiyat uygulaması bulunmamaktadır. Yani bu düzenleme sadece iç hat ekonomi sınıfı biletlerini kapsamaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İç Hat Uçak Biletlerinde Zam
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x