1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. İş Girişim ve Fiba Grubu, Sportive ile Güçlerini Birleştiriyor

İş Girişim ve Fiba Grubu, Sportive ile Güçlerini Birleştiriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’den Sportive Spor Malzemeleri Ticaret A.Ş’ye Devir

İş Bankası Grubu şirketlerinden İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (İş Girişim), Sportive Spor Malzemeleri Ticaret A.Ş’nin yüzde 50’sini Fiba Grubu şirketlerinden Fiba Perakende’ye (Marka Mağazacılık A.Ş.) 480 milyon TL bedelle devrediyor. Sportive, Türkiye’nin önde gelen spor malzemeleri ve ekipmanları tedarikçilerinden biri olarak bilinmektedir.

Devir işlemi, Rekabet Kurumu’nun onayının ardından ve sözleşmede belirtilen koşulların yerine getirilmesiyle tamamlanacak. Bu anlaşma, Sportive’nin perakende, toptan, takım sporları, kulüp-federasyon iş birlikleri ve elit sporcularla yaptığı faaliyetlerine Fiba Perakende’nin deneyimi ve destekleriyle güç katacaktır.

İş Girişim’in Sportive hisselerini devretme kararı, spor malzemeleri sektöründeki büyüme ve gelişmeleri destekleme stratejisinin bir parçası olarak değerlendirilmektedir. Fiba Perakende’nin Sportive’ye yapacağı yatırımlarla, şirketin pazar payını artırması ve marka bilinirliğini genişletmesi amaçlanmaktadır.

İş Girişim ve Fiba Grubu, Sportive ile Güçlerini Birleştiriyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!