İSPARK, araç sahiplerinin yüzünü güldürecek bir karar aldı. Ücretsiz otopark hizmeti vereceğini açıklayan İSPARK, uygulamanın Sabiha Gökçen ile İstanbul Atatürk Havaalanları için geçerli olacağını duyurdu.

Otoparkın 1 Saati İSPARK’tan

İSPARK yeni bir uygulama için düğmeye bastı. Uygulama Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarında bulunan otoparklar dahilinde hayata geçecek. Bu otoparkların kapasitesi 3.500 olarak ifade edilirken, ücretsiz otopark hizmeti bir saat için geçerli olacak.

Ücretsiz Ring Hizmeti

İSPARK’ın otoparkında aracını bırakarak, yolcularını almak için yeniden havaalanına gelmek isteyen kişilere ring hizmeti de verilecek. Bunun yanında yolcularda bu ringleri kullanarak havaalanına aktarılabilecek.

Açıklama İSPARK Genel Müdüründen Geldi

Konuyla ilgili açıklama yapan İSPARK Genel Müdürü kararın vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması adına alındığını ifade ederek, uygulamanın hayata geçmesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden destek aldıklarını kaydetti. Uygulamaya geçecek bu hizmetle birlikte havalimanına gelen yolcuların daha rahat şekilde havaalanından içeriye giriş yapabileceklerini belirten İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut, girişlerdeki trafik yoğunluğunun da ortadan kalkacağının altını çizdi. Korkut, bir saatlik ücretsiz otopark hizmetinin Sabiha Gökçen ile Atatürk Havalimanında geçerli olacağına vurgu yaparak, otopark ile havalimanı arasında ring hizmeti verecek servislerinde ücretsiz olacağını tekrarladı.

VIP Salon ve Sınırsız İnternet

İSPARK bu hizmetlerin yanında, havalimanına 5 dakikalık uzaklıkta olan otoparklarında VIP bekleme salonunda bekleme ve ücretsiz internet hizmeti de verecek.

Otoparkta 24 saat aracını bırakmak isteyenlerin ödeyeceği miktarsa 8 lira olarak uygulanıyor. Ödemeler kredi kartı, nakit ve İstanbulkart aracılığıyla yapılabiliyor. İSPARK’ın otoparklarının araç kapasitesi ise 3 bin 500’ü buluyor.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]