İstanbul Ticaret Odası Fiyat Analizi Raporu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İTO’nun Fiyat Analizi Raporu

İstanbul Ticaret Odası (İTO), piyasaların şeffaflığını sağlamak ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, Nisan ayında İstanbul’da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri açıkladı.

En Fazla Artan ve Azalan Ürünler

İTO’nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan 242 üründen 155’inin perakende fiyatı artarken, 26 ürünün fiyatı düştü, 61 ürünün fiyatı ise değişmedi.

  • Giyim harcamaları çocuk giyimi alt grubunda çocuk bluzu yüzde 48,27 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün oldu.
  • En fazla azalış gösteren ürün ise gıda harcamaları yaş kuru sebze ve meyveler alt grubundan patlıcan yüzde 40,88 gerileme gösterdi.
Ürün Değişim Oranı
Çocuk bluzu 48,27%
Patlıcan 40,88%

Fiyatında artış yaşanan diğer ürünler arasında iç çamaşırı, bluz, elbise, mektup gönderim ücreti, etek, çorap, limon, pantolon ve soğan yer alırken; fiyatı azalan diğer ürünler arasında salatalık, taze fasulye, bezelye, yeşil soğan, sivri biber ve kıvırcık salata bulunmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İstanbul Ticaret Odası Fiyat Analizi Raporu
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!