1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. İsviçre’nin Saat İhracatında Beklenmedik Artış

İsviçre’nin Saat İhracatında Beklenmedik Artış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsviçre Saat Endüstrisi Güçlenmeye Devam Ediyor

İsviçre Saat Endüstrisi Federasyonu’nun açıklamasına göre, Nisan ayında İsviçre saat ihracatı %4,5 artarak 2,1 milyar İsviçre Frangı seviyesine yükseldi. Bu artış özellikle ABD pazarındaki %11,6’lık yükselişle desteklendi. Pandeminin etkisiyle küresel talebin düşmesine rağmen lüks markaların performansının güçlü olduğu belirtiliyor.

Türkiye, İsviçre Saatleri İthalatında Yükselişte

Nisan ayında Türkiye, İsviçre saatleri için en büyük 20. pazar konumuna yükseldi. Türkiye’nin Nisan ayındaki İsviçre saatleri ithalatı geçen yıla göre %8,6 artış göstererek 22,9 milyon İsviçre Frangı seviyesine ulaştı. Bu artış, Türkiye’nin lüks saatlere olan ilgisinin arttığını gösteriyor.

Türkiye’nin Saat İthalatındaki Yükseliş

Türkiye’nin İsviçre’den yaptığı saat ithalatı 2022’ye göre %34,3 artış gösterdi. 2024’te ise İsviçre’den yapılan saat ithalatı bir önceki yıla göre %4,9 arttı. Bu yükseliş, Türkiye pazarının lüks saat endüstrisindeki önemini ve büyüme potansiyelini göstermektedir.

İsviçre’nin Saat İhracatında Beklenmedik Artış
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!