1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. İzmir’de Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı

İzmir’de Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de Ormanlara Giriş Yasaklandı

İzmir Valiliği tarafından alınan kararla, şehirdeki ormanlık alanlara girişlerde önemli bir değişiklik yapıldı. 31 Ekim tarihine kadar geçerli olacak olan bu yasak kararı, çeşitli orman sahalarını kapsıyor.

Yasaklı Alanlar ve Alınan Önlemler

Çiçekli, Atatürk, Karacadağ, Kavaklıdere, Dikmendağı gibi birçok orman sahasına girişler yasaklandı. Söz konusu ormanlarda piknik yapmak ve mola vermek de yasak kapsamına alındı. Yalnızca belirlenen piknik alanlarında belirli önlemlerin alınması şartıyla piknik yapılabilmesine izin verilecek. Ateşlerin söndürülmesi ve çöplerin temizlenmesi konusunda da titizlikle davranılması gerekiyor.

Ormanlık alanlardan geçen enerji nakil hatlarının bakımı da önem arz ediyor. Bu hatlarda gerekli bakım işlemlerinin yapılması ve enerjinin kesilmesi durumunda yetkililerin hemen müdahale etmesi gerekiyor. Belediyelerin çöp toplama alanları çevresinde koruma bandı oluşturarak yangın riskine karşı önlem almaları da karar kapsamında yer alıyor.

Ayrıca, orman idaresi, jandarma ve emniyet birimlerince oluşturulan devriye sistemleri sayesinde yangın riskine karşı sürekli bir takip ve kontrol sağlanacak. Vatandaşlar, olası yangın durumlarında 112 Acil numarasını arayarak ihbarda bulunabilecekler.

İzmir Valiliği, bu karar ve tedbirlere uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapılacağını belirtti. Dolayısıyla, tüm ilgililerin bu yeni düzenlemelere titizlikle uymaları önem taşıyor.

İzmir’de Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!