1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. JPMorgan ve Morgan Stanley Stratejistleri Arasında Görüş Farklılığı Oluştu

JPMorgan ve Morgan Stanley Stratejistleri Arasında Görüş Farklılığı Oluştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan ve Morgan Stanley’nin Farklı Görüşleri

JPMorgan Chase ve Morgan Stanley gibi büyük yatırım bankalarının stratejistleri, ABD hisse senetleri konusunda farklı görüşlere sahip. JPMorgan’ın stratejistleri, yaz aylarında piyasanın yukarı yönlü hareketinin sınırlandığını düşünüyor. Morgan Stanley’den Michael Wilson ise boğa senaryosunun şimdilik geçerli olduğunu belirtiyor.

ABD ve Avrupa Hisse Senetleri Arasındaki Farklar

JPMorgan’dan Mislav Matejka’ya göre, Avrupa’da politika kesintilerinin başlaması ve yurtiçi faaliyetlerin ivme kazanması bekleniyor. Bu durum Avrupa hisse senetlerinde bir toparlanmaya neden olabilirken, ABD’de bu katalizörlerin net olmadığı belirtiliyor. Matejka, ABD’de küçük sermayeli şirketlerde bir toparlanma görülebileceğini ancak Avrupa’nın daha cazip bir yatırım fırsatı sunabileceğini ifade ediyor.

Bloomberg News’un haberine göre, JPMorgan’ın stratejist ekibi, kazançların hızlanacağı inancı ile dezenflasyon beklentileri arasındaki tutarsızlığın piyasayı etkileyebileceğini düşünüyor. Bu durum yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilir. Öte yandan, Morgan Stanley’den Wilson, artan devlet borçları ve tahvil piyasasındaki istikrarın hisse senetlerini desteklemeye devam edeceğini söylüyor.

JPMorgan ve Morgan Stanley Stratejistleri Arasında Görüş Farklılığı Oluştu
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!