Kabine Toplantısı ve Ekonomik Durum Değerlendirmesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kabine Toplantısı ve Seçim Sonuçları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısı, 3 saat sürdü ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı olarak gerçekleşti. Erdoğan, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, 31 Mart seçimlerinin ülke için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, seçim atmosferinin geride kaldığını ve artık önlerindeki süreçte daha fazla çalışarak ülke için önemli meselelere odaklanacaklarını vurguladı.

Ekonomik Durum ve Gelişmeler

Erdoğan, geçen yıl uygulamaya konulan Orta Vadeli Programın olumlu etkilerinin görülmeye başlandığını ifade etti. Türkiye’nin 2023 yılını yüzde 4,5’lik büyüme ile kapattığını ve milli gelirde rekor seviyelere ulaşıldığını belirtti. İhracattaki artış trendi ve ithalattaki azalışın ekonomik büyümeye olumlu katkı sağladığını dile getirdi.

Enflasyon ve Cari Açıkta Yaşanan Gelişmeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonun ülke genelinde yaşanan hayat pahalılığı sorununu çözme konusundaki kararlılıklarını vurgulayarak, enflasyonun kontrol altına alınması için kalıcı çözümlere odaklanacaklarını belirtti. Ayrıca, cari açıkta yaşanan daralmanın devam ettiğini ve enerji kaynaklarındaki keşiflerin ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını ifade etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kabine Toplantısı ve Ekonomik Durum Değerlendirmesi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x