1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Kaleseramik, Yatırımcılarına Kesinleşen Temettü Kararını Duyurdu

Kaleseramik, Yatırımcılarına Kesinleşen Temettü Kararını Duyurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. Temettü Dağıtımı

Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş., bugün (11 Haziran 2024) Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla temettü dağıtım kararını duyurdu. Şirket, pay başına brüt 0,1942582 TL, net 0,1748323 TL kar payı ödemesi yapacağını açıkladı.

Kesinleşen nakit kar payı hak kullanım tarihi 25 Haziran, ödeme tarihi ise 27 Haziran 2024 olarak belirlendi.

Şirketin temettü açıklamasına göre; esas sözleşme ve kâr dağıtım politikası çerçevesinde, ortaklara brüt 0,1942582 TL (net 0,1748323 TL) nakit kâr payı dağıtılacak. Bu dağıtım, bilançoda yer alan olağanüstü yedeklerden karşılanacak ve brüt 100.000.000 TL tutarına denk gelmektedir.

Temettü dağıtımı, ilgili hesap dönemine yönelik olarak hazırlanan kâr payı dağıtım öneri tablosu doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Karar, Şirketin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda görüşülüp kabul edilmiştir.

Pay sahipleri, 25 Haziran 2024 tarihinden itibaren mevzuatta belirlenen esaslara uygun olarak nakit temettü ödemelerinden faydalanabileceklerdir.

Kaleseramik, Yatırımcılarına Kesinleşen Temettü Kararını Duyurdu
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!