1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Katma Değerli Üretim Oranımız Yüzde 3 Civarında

Katma Değerli Üretim Oranımız Yüzde 3 Civarında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜSİAD Silikon Vadisi Network Başkanı Ayşegül İldeniz, Türkiye’nin katma değerli üretim konusunda benzer ülkelerin performansına ulaşması gerektiğini vurguladı. İldeniz, Türkiye’nin teknolojik kapasitesi ve yapay zeka gibi alanlardaki gelişmelere dikkat çekti.

Yapay Zeka ve Teknoloji

Ayşegül İldeniz, yapay zeka konusunda yapılan çalışmaların son yıllarda hızla ilerlediğini belirtti. Yapay zekanın hayatımızı nasıl etkilediğini ve gelecekteki potansiyel uygulamalarını anlattı. Yapay zekanın olumlu ve olumsuz yönlerine de değindi.

Türkiye’nin İnovasyon Yolculuğu

İldeniz, Türkiye’nin inovasyon endeksindeki konumunu ve ülkenin daha da inovatif olabilmesi için gereken adımları ele aldı. Girişim sermayesi, genç girişimcilerin desteklenmesi, bilimin ticarileştirilmesi gibi konular üzerinde durarak Türkiye’nin teknoloji alanındaki potansiyelini artırma yolunda önerilerde bulundu.

Ayşegül İldeniz, teknoloji sektöründe yetenek açığının küresel bir sorun olduğunu belirtti. Bilişimcilerin eğitimi ve istihdamı konusundaki zorlukları vurgulayarak Türkiye’de bu alandaki gelişmelerin önemine değindi.

Katma Değerli Üretim Oranımız Yüzde 3 Civarında
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!