1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Koç Holding, Yapı Kredi’nin Satış Görüşmelerini Sonlandırdı

Koç Holding, Yapı Kredi’nin Satış Görüşmelerini Sonlandırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koç Holding ve Yapı Kredi Görüşmeleri

Koç Holding, Yapı Kredi’nin satışına dair görüşmelerin sonlandırıldığını duyurdu. Konuyla ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, “Önceki günlerde basında yer alan haberler üzerine Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’de bulunan hisselerin satışı konusunda ön görüşmeler yaptığımızı belirtmiştik. Ancak, yapılan görüşmeler sonucunda anlaşma sağlanamadığı için görüşmelerin sona erdirildiği kararı alınmıştır.”

Geçtiğimiz hafta ise First Abu Dhabi Bank’ın, Koç Grubu’na ait Yapı Kredi’deki yüzde 61,2’lik hisseyi yaklaşık 8 milyar dolar karşılığında satın almak için ileri düzeyde görüşmelerde bulunduğu medyada yer almıştı. Ancak, sonuç alınamaması nedeniyle Koç Holding ve First Abu Dhabi Bank arasındaki görüşmeler sonlanmıştır.

Yapı Kredi, Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olup, Koç Holding’in önemli bir iştiraki olarak faaliyet göstermektedir. Yapılan bu görüşmeler bankacılık sektöründe önemli bir gelişme olup, yerli ve yabancı yatırımcılar açısından dikkatle takip edilmektedir.

Koç Holding, Yapı Kredi’nin Satış Görüşmelerini Sonlandırdı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!