1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Kordsa, ABD’de Yeni Teknik Merkezini Açtı

Kordsa, ABD’de Yeni Teknik Merkezini Açtı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kordsa’nın Yenilikçi Adımı: İleri Malzemeler Teknik Merkezi

Kordsa, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Kordsa İleri Malzemeler Teknik Merkezi’ni açarak havacılık, uzay ve mobilite teknolojilerinde ileri malzemeler tasarlamaya hazırlanıyor. Merkez, Kordsa’nın iştiraklerinden Axiom Materials’ın merkezinde yer alacak.

Merkezin Odak Noktaları ve İş Birlikleri

Kordsa İleri Malzemeler Teknik Merkezi, jet motorları, hipersonik uçuş sistemleri, hidrojen yakıt hücreleri gibi yüksek sıcaklık alanlarına dayanıklı malzemeler üzerine çalışacak. Ayrıca ticari havacılık, iç mekan ve yapısal uygulamalar ile mobilite için sürdürülebilir biyo bazlı veya geri dönüştürülebilir malzemelerin geliştirilmesine odaklanacak.

Havacılık, uzay ve mobilite sektörlerinin yanı sıra enerji, medikal, denizcilik ve inşaat gibi alanlara da hizmet verecek olan merkez, bölgedeki üniversiteler ve araştırma merkezleriyle iş birlikleri yaparak açık inovasyon merkezi olarak faaliyet gösterecek. Bu sayede farklı sektörler arasında bilgi ve teknoloji paylaşımı sağlanacak.

Kordsa CEO’su İbrahim Özgür Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, müşteriye yakınlığın sadece üretim tesisleriyle sınırlı olmadığını belirtti. Değişen dünyada, müşterilere inovasyon ve teknoloji ile destek olmanın önemine vurgu yaptı. Kordsa, geçtiğimiz yıl Endonezya’da Asya Pasifik Teknik Merkezi’ni açarak bu vizyonunu başlatmıştı. Ardından Sabancı Technology Center ile Avrupa’da inovasyon gücünü artırdı ve şimdi de ABD’de benzer bir adımı atarak küresel ölçekteki inovasyon ağını genişletiyor.

Kordsa, ABD’de Yeni Teknik Merkezini Açtı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!