Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2018 Şartlar ve Yeniden Ödeme

Birçok banka borç yapılandırma, borç taksitlendirme, borç öteleme adı altında ödeyemediğiniz borçlara kolaylık sağlama noktasında müşterilere imkan sağlıyor. Düzensiz ödeme yapanlar, gecikmiş kart borcunu ödeyemeyenler, borç ödemeyi unutanlar için 2018 yılı kredi kartı borcu yapılandırma rehberi.

Kredi kartının borcunu yapılandırmak isteyenler, 27 Eylül 2016 yılında Resmi Gazetede yayınlanan karar ile ödenemeyen, ödenmesinde sürekli gecikme yaşanan kredi kartı borçlarını farklı vade seçenekleriyle ödeyebilmektedirler. 72 aya kadar varan vade imkanıyla kredi kartı borçlarının daha kolay ödenmesini sağlayan uygulama hem kişinin kendi ekonomisi hem de ülke ekonomisi açısından önemli katkı sağlamaktadır.

Kredi kartı yapılandırma 2018 yılı içinde bankaların müşterilerine tanıdığı imkanların en önemlileri arasındadır. Uygulama, müşterisi olunan bankadaki kredi kartı borcunun, daha uzun zaman aralığına yayılarak ve aylık kredi kartı ödemesinden daha az tutara denk gelecek şekilde, yani daha küçük taksitlerle ödeme yapılmasını kapsar. Ödeme vadelerinin uzatılması, var olan kredi kartı borcuna daha uzun vadede faiz uygulanacak olması, toplam borç tutarının da artmasına neden olacaktır.

Kredi Kartı Yapılandırma İmkanından Yararlanmak İçin

2016 Eylül ayında kredi kartı yapılandırması için alınan karara göre kişilerin yapılandırma imkanından yararlanabilmesi için birtakım koşulları sağlaması gerekmektedir. BDDK’nın açıklaması dahilinde kredi kartı yapılandırmalarından yararlanmak için kişinin kredi kartı borcunun takibe alınmamış olması gerekmektedir. Takibe düşen kart borçları için yapılandırma imkânı sunulmaz. Bu bakımdan kredi kartı borçlarının en fazla 3 dönem ödenmemesi, kredi kartı borcunun yapılandırılması için yeterli bir önkoşuldur.

Alınan karar doğrultusunda kredi kartı borcu yapılandırma hizmetini başta devlet bankaları olmak üzere tüm özel bankalar vermektedir. Bunun için kredi kartı borcu bulunulan ve ödenmesinde zorluk çekilen bankaların şubelerinde, kredi kartı yapılandırma hesaplama işlemi yapılması gerekir. Banka, kişinin ödeme koşullarına göre uygun vade seçeneklerini ve ödeme planlarını sunar. 72 ay vadeye kadar sunulan ödeme planları içinden kişi kendine en uygun olanı seçerek, var olan kredi kartı borcunu daha uzun vadede ancak daha az aylık tutarda geri öder. Kredi kartı borcunun yapılandırıldığı bankalar hakkında bilgi verilecek olunursa;

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı yapılandırma Garanti Bankası’nın da sunduğu hizmetler arasındadır. Yeniden taksitlendirilen kredi kartı borcu için herhangi ek bir ücret alınmamaktadır. Yapılandırma işlemi için Garanti Bankası şubelerine gidilmeli ya da 444 0 333 Alo Garanti hattı aranmalıdır. Borçların yeniden taksitlendirilmesi için belirlenen en az limit 500 TL’dir. Taksitlendirme için herhangi bir üst limit belirlenmemiştir. Yeni borç taksitleri yine kredi kartı ekstresine yansıtılmakta ve borç taksitlerinin ekstreler aracılığıyla takip edilmesi mümkün kılınmaktadır. Birden fazla Garanti Bankası kredi kartı borcu için taksitlendirme talebi oluşturulabilir.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma

Akbank, Axess kredi kartına sahip olan müşterileri için kredi kartı borcunu yeniden yapılandırarak taksitler halinde ödenmesini sağlamaktadır. Kredi kartı yapılandırma Akbank Axess kart için başvurular, bankanın internet bankacılığı kullanılarak, mobil uygulaması indirilerek ya da şubeleri aracılığıyla yapılmaktadır. Taksitli borç yapılandırma işlemi için ek bir ücret alınmaz. Kredi kartı limiti dahilinde minimum 200 TL ve maksimum 20 bin TL borç tutarları için yapılandırma yapılabilir. Kredi kartı yapılandırmalarında işlem tutarları dahil aylık % 2.42 yıllık % 29.09 maliyet oranı uygulanır.

  Bankacılık Sektörü Kasayı Doldurdu!

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı yapılandırma Vakıfbank şubeleri üzerinden borç transferi kredisi hizmeti kapsamında sunulmaktadır. Kredi kartı borç transfer kredisi sayesinde banka müşterileri kredi kartı borçlarını kolayca kapatabilirler. Sağlanan borç transfer kredisi ile sadece Vakıfbank’ta yer alan kredi kartı borcu değil, eğer varsa diğer bankalardaki kredi kartı borçları da kapatılabilmektedir. Banka, 20 bin TL’ye kadar olan tüm kredi kartı borçları için kredi imkanı tanımaktadır. 18 aya varan vade seçeneği sunar. Kredi taksit tutarları hemen ödenmeye başlayabileceği gibi kredi kullanıldıktan 3 ay sonra da ödemeye başlanabilir. Borç transfer kredisi için sunulan güncel faiz oranlarına bankanın şubeleri üzerinden ulaşılabilmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Ödenemeyen ya da ödenmesinde gecikme yaşanan kredi kartı borçları için yapılandırma hizmeti sunan bir diğer banka Yapı ve Kredi Bankası’dır. Kredi kartı yapılandırma Yapı Kredi Bankası tarafından borcun 9 ay taksitlendirilmesi şeklinde sunulmaktadır. Kredi kartı borçlarının yapılandırılması ve taksitlendirilerek ödenmesi için Yapı Kredi Bankası’nın müşteri hizmetlerine 444 0 448 ya da 0 850 222 448 numaralarından ulaşılması gerekmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Kredi Kartı Yapılandırma

TEB Kredi kartı ödemesini yapılandırmak için, banka müşterilerine alacağını tahsil etmek üzere borç yapılandırma hizmeti vermektedir. İlk olarak kart borcunun asgari ödemesini gerçekleştirerek bu yapılandırma hakkınızı kullanabilirsiniz. Yapılandırma aşamasında ödeme öteleme, erteleme gibi seçenekler sunulurken, gecikme faizi veya ertelemeden doğacak faizleri de ödemeniz gerektiğini unutmayın. TEB borç yapılandırma işlemi için 0850 200 0666 müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Kredi Kartı Borçları Yapılandırılırken

Genel olarak bankaların uyguladığı kredi kartı yapılandırma hizmeti incelendiğinde, her bankanın sunduğu farklı yapılandırma seçeneklerinin olduğu görülecektir. Uygulamalardaki farklılıklar, kişilerin borç tutarına ve kredi notuna göre de değişkenlik gösterir. Kredi notunun düşmemesi ve diğer yıllarda istenildiği zaman, istenilen tutarda kredi çekebilmek ya da kredi kartı kullanabilmek için yapılandırma işleminin birden fazla tekrara düşmemesine özen gösterilmelidir. Kredi kartı borçları yapılandırılırken, kredi kartı limitinin ya da ödenmiş taksit tutarları kadar oluşan bakiyenin yapılandırma vadesi bitene kadar kullanılamayacağı da unutulmamalıdır.

Kredi kartı borcunun yapılandırılması ve taksitlendirilmesi için telefon ya da internet bankacılığının kullanılması yeterli olmaktadır. Banka müşterisi olunduğu için yapılandırma hizmeti başvurularında ek bir belge verilmesine gerek yoktur. Şubeler üzerinden de yapılandırma işlemi yapılabilir. Telefon ya da internet bankacılığı üzerinden oluşturulacak yapılandırma talepleri, 1 – 2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Banka tarafından müşteriye dönüş yapılarak olabilecek en uygun ödeme planı sunulur. Kabul edilmesiyle birlikte bir sonraki ay ya da belirlenen ay ödemeler başlar. Yapılandırma işleminden sonraki ödemelerde de sorun yaşanırsa ödenen taksitler de ödenmemiş sayılmaktadır.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 5 Ortalama: 3.6]
guest
8 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ozan

Finansbank kredi kartım borcum var bu zamana kadar hiç bir ödemen aksaklık olmadı şuan işsizim kartımı taksit yapılması için başvurdum red cevapı geldi bundan sonra ne yapmam gerekir takip ve icralık olmadan anlaşmaya gidelim dedim cvp olarak bana malesef Başka bişey demediler iyi çalışmalar

Osman

Slm ben garanti banka kiredı kartı yapılandırdım 36 ay lına 27 taksit odedım ve erken odesem kartımı kullanıma acarlarmı ve bu bankadan konut kredisi cekdım düzenli ödemelerım var subeyle görüştüm onlar biz bilemeyiz merkez müdürlük bilir diyor

Maşallah

Bu kadar serefsizlik olamaz neymis takipte olan yapilandiramaz. Adam zaten odemekte zorlandigi icin takibe girmistir. Asil kredi takipteki olan sahislara verilmesi lazim.

Hakan

Benm kredi kartı borcum var bu ara işsizim asgari ödemeyi hiç geçiktirmedim , borcumu yapılandırmak için kaç ay asgariyi ödememem gerekiyor bide eve kaağıt gönderirler mi

sedat kurt

bana hiç bir banka kredi vermiyor hiç bir bankaya ve icra takipli borcum da yok ben ne yapmalıyım kredi almak için devlet memuruyum çalışıyorum sakıncalı olmuşsun daha önce 2015 yılında takibe düşmüşsün o yüzden alamazsın diyorlar ben alamayacakmıyım kredi kartı artık.

ramazan

Benim 2 kredi kart borcum birde kredim var tek banka ya borçlu olmak istiyorum kredi alamıyorum ne yapa bilirim.

8
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x