QNB Finansbank EFT Saatleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eft işlemi, bir bankadan farklı bir bankaya yapılan para transferi anlamına gelir. Hesap numarası ve IBAN ile yapılan ödemeler bu kapsam altındadır. QNB Finansbank 2022 yılı EFT işlemi ile transfer edilen miktar, hedef bankaya ulaşmadan önce ilgili bankanın bir çalışanı tarafından denetlenir, herhangi bir usulsüzlük ya da bir terslik hissedilmez ise onaylanır.

Gönderdiğiniz ücretin alıcıya aynı gün ulaşmasını istiyorsanız QNB Finansbank EFT saatleri içerisinde bu transferi gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi halde gönderdiğiniz ücret bir sonraki iş günü ilgili banka çalışanının onayına sunulacak, dolayısıyla sonraki çalışma günü ilgili hesaba geçecektir.

Saat kaça kadar QNB Finansbank EFT işlemleri yapılabilir?

QNB Finansbank EFT saatleri 09:00 – 17:15* saatleri arasındadır. Bu saatler dışında yapacağınız para transferleri bir sonraki iş gününe sarkacaktır. Eğer yarı tatil ilan edilen bir günde EFT yapmak istiyorsanız 09:00 – 11:00 saatleri arasında bu işlemi gerçekleştirmiş olmanız gerektiği bildirilmiştir.

*Dikkat! QNB Finansbank üzerinden 16:01 – 17:15 saatleri arasında yapacağınız EFT işlemleri üzerinden “GEÇ EFT” adı altında ekstra ücret alınmaktadır. Geç EFT ücretleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

EFT yaptım, ne zaman hesaba geçer?

Finansbank hesabınızdan yaptığınız EFT işlemleri mesai günü içerisindeyse ve yukarıda belirtilen saatler arasında yapılıyorsa karşı banka hesabına geçmesi 5 ila 30 dakika arasında olacaktır.

QNB Finans Bank 2022 EFT ücreti ne kadar?

16/02/2022 tarihinden itibaren QNB Finansbank EFT ücretleri aşağıdaki gibidir. İki aşamalı fiyat listesinde 1.000 TL’ye kadar ilk fiyat, 50.000 TL’ye kadar ikinci fiyat kesintisi yapılmaktadır.

Hesaptan Hesaba EFT: 7.8 TL – 15.59 TL
Telefon Bankacılığından EFT: 7.8 TL – 15.59 TL
Telefon Bankacılığı GEÇ EFT: 11.7 TL – 23.39 TL
Cep Şubesinden EFT: 1.55 TL – 3.12 TL
Cep Şubesinden GEÇ EFT: 2.33 TL – 4.67 TL
İnternet Şubesinden EFT: 1.55 TL – 3.12 TL
İnternet Şubesinden GEÇ EFT: 2.33 TL – 4.67 TL
ATM’den EFT: 5.44 TL – 10.88 TL
ATM’den GEÇ EFT: 8.16 TL – 16.33 TL
Enpara üzerinden yapılan tüm EFT işlemleri ücretsizdir.

QNB Finansbank EFT sorgulama

Finansbank hesabımızdan EFT saatleri içerisinde yaptığınız trafser işlemi eğer 5 ila 30 dakika içinde karşı bankaya ulaşmadıysa internet bankacılığı kullanıyorsanız ilgili sayfadan, telefon bankacılığı ile 0850 222 0 900 numaralı telefondan ya da en yakın Finansbank şubesinden sorgulama yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile yapacağınız kontrolde paranız ulaşmadıysa mutlaka bankanızın şubesine uğramalı ya da telefon bankacılığını kullanarak paranızın durumunu kontrol etmelisiniz.

Hesabımdan gönderdiğim EFT neden ulaşmadı?

Eğer QNB Finans bank EFT saatleri içinde başka bir bankaya para transferi yaptıysanız ve 30 dakika içinde para karşı bankaya ulaşmadıysa hatalı bilgi girmiş olabilirsiniz. Müşteri adı soyadı tam olarak yazılmalıdır, banka ve (ilçe) şube kodu doğru girilmelidir. Tüm bunlar girilmiş olsa dâhi, TC kimlik numarası bazı bankalarda zorunlu olmasa da, EFT işleminin onaylanma aşamasında sorun yaşanmaması sebebiyle girmeniz doğru olacaktır. Tüm bunlar doğru ise, karşı bankanın (yani alıcının) kendi bankasıyla ilgili sorunu olup olmadığını kontrol ettirmesi gerekmektedir. Şunu unutmamalıyız ki, bu işlemler her ne kadar tamamen sanal bir ortamda gerçekleşiyor görünse de (internet, mobil ve telefon bankacılığı) kontrol ve onay aşaması elle yapılmaktadır. Yani hata payı %1 de olsa vardır. Bu yüzden mutlaka bankanızla görüşün.

EFT iptal etme işlemi

Finansbank EFT saatleri içinde yaptığınız para transfer işlemi, şayet para karşı bankaya/hesaba ulaşmadıysa ve/veya geçiş işlemi onaylanmadıysa gönderici tarafından iptal edilebilir. Verdiğiniz EFT emrini iptal etmek için öncelikle internet bankacılığı kullanıyorsanız bankanızın https://www.qnbfinansbank.com/ adlı web sitesinden müşteri kimliğiniz ile giriş yaparak EFT işlemini kontrol ediniz. Eğer eft ulaşmadıysa aynı sayfadan iptal et butonu ile bu emri iptal edebilirsiniz. Bunun dışında telefon bankacılığı ile de bu emri iptal edebilirsiniz, ancak müşteri temsilcinize ulaşmanız ve kimlik doğrulama aşamaları uzun süreceğinden bu yöntem gecikmeye ve iptal fırsatını kaçırmanıza sebep olacaktır. Eğer EFT saatleri dışında transfer emri verdiyseniz, sonraki çalışma günü sabah saat 08:00’a kadar ödeme emirini iptal etme hakkınız bulunmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
QNB Finansbank EFT Saatleri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aziz

Merhaba,
Dün akşam 5 6 saatleri arasında kuzenim atmden eft ile bir miktar para gönderdi ama hala hesabımda değil para ne yapabilirim?

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

1
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x