Küresel Piyasalardaki Riskler ve Uyarılar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirketlerin Piyasa Tepkisi

ABD Merkez Bankası’nın (FED) politikaları, enflasyon ve ABD başkanlık seçimleri küresel borsalardaki boğaların mücadele etmesi gereken yegâne zorluklar değil. Wall Street hisse senetleri bir piyasa düzeltmesini tetikleyebilecek üç önemli gelişmeye karşı neredeyse savunmasız.

Yatırımcı Davranışları

Yatırımcılar fazla iyimser olabilir mi? Investors Intelligence’ın boğa/ayı oran göstergesi aşırı iyimserliği takip ediyor. Piyasalardaki aşırı iyimserlik yatırımcılara dikkatli olmaları gerektiğini işaret edebilir.

Jeopolitik Risklerin Etkisi

Ukrayna-Rusya savaşı ve Orta Doğu’daki gerilimler gibi jeopolitik riskler, hisse senetlerini ve ekonomiyi olumsuz etkileyebilir. Özellikle enerji altyapısına yönelik saldırılar petrol fiyatlarını artırabilir.

Önde Gelen Ekonomistlerin Uyarıları

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, II. Dünya Savaşı’ndan bu yana görülen risklerin ciddiyetine dikkat çekerek hissedarlara uyarılarda bulunmuştu. Önde gelen ekonomistler, küresel ekonomi ve piyasalardaki belirsizliklere karşı uyarılarda bulunuyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Küresel Piyasalardaki Riskler ve Uyarılar
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!