1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Kuzey Boru, Mısır’da Yeni Şirket Kurma Kararı Aldı

Kuzey Boru, Mısır’da Yeni Şirket Kurma Kararı Aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuzey Boru Şirketi, Mısır’da Yeni Şirket Kuracak

Kuzey Boru Şirketi, üretim faaliyetlerini genişletmek ve uluslararası pazarlara açılmak amacıyla Mısır’da yerleşik bir tüzel kişilikle ortak bir şirket kurma kararı aldı. Şirket, bu yeni şirkette %60 hisse oranına sahip olacak.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, yeni şirketin kurulmasının temel amacının üretim kapasitesinin artırılması, alternatif hammadde tedarik ağının oluşturulması ve ihracat faaliyetlerinin geliştirilmesi olduğu belirtildi.

Yeni şirket için üretim faaliyetlerine başlanabilmesi için 500.000 USD fon ayrılacağı ve kalan %40 ortaklık için Mısır’da potansiyel ortaklarla görüşmelere başlanacağı açıklandı.

Bu adımın, Kuzey Boru Şirketi’nin rekabet gücünü artırmak ve uluslararası alanda daha etkin bir konuma gelmek için atılan önemli bir adım olduğu vurgulandı. Şirketin, Afrika Birliği, Arap Birliği, Avrupa ve Amerika ülkeleri ile serbest ticaret anlaşmalarından faydalanarak büyüme ve gelişme hedeflerine daha hızlı ulaşmayı hedeflediği belirtildi.

Kuzey Boru, Mısır’da Yeni Şirket Kurma Kararı Aldı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!