1. Haberler
  2. Haberler
  3. Lila Kağıt: Sürdürülebilir Kârlılık ve Büyüme Stratejisinde Emin Adımlarla İlerliyor

Lila Kağıt: Sürdürülebilir Kârlılık ve Büyüme Stratejisinde Emin Adımlarla İlerliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lila Kağıt 2024 Birinci Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı

Türkiye’nin lider hijyenik temizlik kağıdı üreticisi Lila Kağıt, 2024 yılı birinci çeyrek finansal sonuçlarını duyurdu. Bu dönemde şirketin net kârı 121 milyon 42 bin 494 TL olarak gerçekleşti.

Genel Müdür Alp Öğücü’nün Değerlendirmesi

Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü, finansal başarının ardından yaptığı açıklamada şirketin halka arzıyla yeni bir döneme başladıklarını belirtti. Halka arz gelirinin büyük bir kısmının yeni yatırımlara yönlendirileceğini ve şirketin sürdürülebilir büyüme stratejisine odaklanacaklarını vurguladı.

Satış ve Kârlılıkta Artış

2024 yılı ilk çeyreğinde Lila Kağıt’ın satış tonajı bazında büyüme gösterdiği, brüt kâr marjının yükseldiği ve FAVÖK’ün yüzde 56 oranında arttığı açıklandı. Şirketin düşük finansal borçluluk ve yüksek özkaynaklarla güçlü bir finansal performans sergilediği belirtildi.

Lila Kağıt’ın yüksek ihracatı sayesinde pazar ve kur risklerinden doğal koruma sağladığı, uzun yıllardır dış ticaret fazlası veren bir şirket olduğu ifade edildi.

Lila Kağıt: Sürdürülebilir Kârlılık ve Büyüme Stratejisinde Emin Adımlarla İlerliyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!