Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı alımların başlayacağı tarihe dair açıklama yaptı. Hidamet Asa 25 Ekim 2017’ye işaret ederek, “Alımlarımız bu tarihte başlayacak. Üreticimize ve bizlere hayırlı olsun” dedi.

Marmarabirlik Zeytin Üreticisinin Beklediği Haberi Verdi

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği zeytin üreticisinin sabırsızlıkla beklediği duyuruyu yaptı. Birlik Başkanı Asa açıklamasında, rekolte beyan alımlarının da 25 Ekim 2017 tarihinde sona ereceğini duyurdu. Birlik Başkanı bu güne kadar yapılan zeytin üreticisinin yaptığı rekolte beyanının 50 bin ton civarında olduğunu kaydetti. birliğin hedeflediği rakamın 50 bin tonu aşmak olduğunu dile getirdi.

Marmarabirlik Başkanı Asa, 2017/2018 yılına dair alımdaki genel hatların tespitinin yapıldığını, fiyatların önceden duyurulduğunu, zeytin üreticisinin fiyatların erken açıklanmasını istediğini aktardı. Buna göre Birlik yeni sezonda en yüksek fiyatı 9,80 kuruş en düşük fiyatın ises 4 lira olacağını kaydetmişti.

Marmarabirlik Alım Fiyatları….

Marmarabirlik sofralık ürünü 420 ile 430 (Adet) 3,70 kuruştan alacak. aynı grup dahilinde 440 ile 460 (Adet) ürün 3,50 kuruşa üreticiden teslim alınacak. Yağlık olarak adlandırılan ürünün fiyatı ise 3 lira olarak duyuruldu. Birlik başkanı açıklamasında alımların 25 Ekim 2017 tarihi itibariyle başlayacağının altını çizdi.

Geçen yıl zeytin rekoltesindeki gerilemeye de değinen Asa, bu yılın bereketli geçtiğini, bölgedeki zeytin üreticilerinin an az 160 bin tonluk rekolteye ulaşacaklarını öngördüklerini söyledi. bu miktarın 130 bin ton kadarının sofralık türünde olduğunu aktararak, 30 ton zeytinin yağlık olduğunu sözlerine ekledi.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]