1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Memur Emeklisine 7 Bin 500 Liralık Ek İkramiye Ödemesi!

Memur Emeklisine 7 Bin 500 Liralık Ek İkramiye Ödemesi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

30 yılın üzerinde çalışan fakat emekli ikramiyesini 30 yıl olarak alan emekli memurlar ek ikramiyelerini almaya başladı. Ek ikramiye başvuruları ise 27 Ocak 2018’de son bulacak.

Ek İkramiyeler Ödenmeye Başlandı

30 yıl üzerinden emeklilik ikramiyesi alan ve emekli olan memurlara yönelik yapılan düzenleme ardından, ek ikramiyeler sahiplerini bulmaya başladı. Bu düzenlemeden 450 bin kadar memur emeklisinin yararlanacağı tahmin ediliyor. Ek emekli ikramiyelerinde ödeme süreci 27 Mart tarihi itibariyle başladı. Başvuru yapan memur emeklileri ek ikramiye ödemelerini alırken, halen başvuru yapmayan emeklilerinde olduğu kaydedildi.

Ödemeler Başvuruyu Takip Eden 3 Aylık Sürede Yapılıyor

Yapılan düzenlemeyle ek ikramiyelerde birinci yılda ödemesi yapılacak tutar 7 bin 500 lira olarak belirlendi. Başvuru yapan memur emeklilerine bu tutar 3 aylık süre zarfında ödenirken, ek ikramiye bu tutarın üzerindeyse kalan bölüm 1 yıllık süre sonrasında; yasal faizi de tutara dahil edilerek, hak sahibinin hesabına yatırılacak.

Son Başvuru Tarihi 27.01.2018!

Ek ikramiye almaya hak kazanan emekli memurlar başvurularını Ocak ayının 27’si itibariyle yapmaya başladı. Başvurular için ilan edilen son gün ise 2018 yılının Ocak ayının 27’si olacak. Ek emeklilik ikramiyesi almaya hak kazanan kişiler bu tarihe kadar ilgili kuruma başvuru yapacak. İlan edilen tarihten sonra yapılacak başvurulara ise olumlu cevap verilmeyecek.

Başvurular Nereye Yapılacak?

Ek ikramiye için söz konusu düzenleme öncesinde yargıya başvuranların, başvuruları geçersiz sayılacak. Yani ek ikramiyeden yararlanma hakkı olan memur emeklileri, düzenleme ardından ilgili kuruma başvuru yapmak zorunda! Konuyla ilgili başvurular ise SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesine ve Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı bünyesine yapılıyor.

Memur Emeklisine 7 Bin 500 Liralık Ek İkramiye Ödemesi!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!