Meteoroloji Uzmanı Mehmet Özdemirci’den Haftalık Hava Tahmini

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Hava Tahmin Uzmanı Mehmet Özdemirci, gelecek haftanın hava tahminine ilişkin önemli bilgiler verdi.

Gece ve Yarın Hava Tahmini

Mehmet Özdemirci, yurdun iç kesimlerinde gece sıcaklıklarının düşeceğini belirtiyor. Ankara’da 2 dereceye kadar düşmesi beklenen sıcaklıklar, bazı ilçelerde ve yüksek kesimlerde eksi derecelere kadar inebilir. Zirai don riskine karşı vatandaşların dikkatli olması önemlidir.

Doğu bölgelerinde ise hafta başından itibaren gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağını belirten Özdemirci, yarınki yağışların Van ve Erzincan dışındaki illerde kuvvetli olabileceğini vurguluyor.

Sıcaklık Değişimleri ve Yağış Beklentileri

Özdemirci, batı bölgelerinde hafta boyunca parçalı ve az bulutlu hava öngörüsünde bulunuyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinin altında seyrettiğini belirten uzman, salı gününden itibaren sıcaklıkların artacağını söylüyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde ise 3 gün boyunca yağış beklenmiyor. Genellikle parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak.

Cuma gününden sonra yeni bir yağış sisteminin etkili olacağını belirten Özdemirci, ülke genelinde hafta sonu yağışlı bir hava beklendiğini paylaşıyor.

Hava Tahmin Uzmanı Mehmet Özdemirci’nin değerlendirmelerine göre, vatandaşların günlük yaşamlarını planlarken hava durumunu takip etmeleri ve gerekli önlemleri almaları önemlidir. Meteorolojik tahminler doğrultusunda hareket edilerek olası olumsuzluklara karşı hazırlıklı olunması, hayatı kolaylaştıracaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Meteoroloji Uzmanı Mehmet Özdemirci’den Haftalık Hava Tahmini
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!