1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Morgan Stanley’den Hisse Senedi Uyarısı: Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

Morgan Stanley’den Hisse Senedi Uyarısı: Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Morgan Stanley Hisse Senedi Stratejisti Mike Wilson’dan Uyarı

Morgan Stanley Baş ABD Hisse Stratejisti Mike Wilson, başkanlık seçimi, şirket bilançoları ve Fed politikasının belirsizliği artırdığını belirtti. Wilson’a göre, işlemcilerin hisse senetlerinde ciddi bir geri çekilmeye hazırlıklı olmaları gerekebilir.

Gelecek döneme ilişkin yaptığı değerlendirmede Wilson, bugünkü seviyelerden yukarıda bir tamamlama olasılığının düşük olduğunu vurgulayarak, yüzde 10’luk bir düzeltme ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti. Üçüncü çeyrekte piyasalarda dalgalanmanın devam edeceği konusunda uyarıda bulundu.

Fed’in bu yıl faiz indirimleri yapacağı beklentisi ve yapay zeka sektöründeki yükselişin S&P 500 endeksini olumlu etkilediğini belirten Wilson, piyasalarda yaşanabilecek düşüşlerin yatırımcılar için fırsatlar da yaratabileceğini dile getirdi. Ayrıca endeksler yerine tek tek hisselere odaklanmanın önemine değindi.

Wilson’un uyarılarıyla birlikte yatırımcılar, gelecek dönemde yaşanabilecek belirsizliklere karşı daha dikkatli olmalı ve portföylerini bu doğrultuda yeniden gözden geçirmelidir.

Kaynak: Dünya

Morgan Stanley’den Hisse Senedi Uyarısı: Yatırımcılar Dikkatli Olmalı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!