1. Haberler
  2. Haberler
  3. Musk’un yapay zeka girişimi, 6 milyar dolar yatırım aldı

Musk’un yapay zeka girişimi, 6 milyar dolar yatırım aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın Yapay Zeka Girişimi xAI, 6 Milyar Dolar Yatırım Topladı

Ünlü milyarder teknoloji girişimcisi Elon Musk’ın yapay zeka şirketi xAI, yatırımcılardan 6 milyar dolarlık bir yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırımların, Valor Equity Partners, Andreessen Horowitz, Sequoia Capital ve Suudi prens Alwaleed Bin Talal gibi önemli isimlerden geldiği belirtildi. Musk’ün açıklamasına göre, şirkete yapılan 18 milyar dolarlık ön yatırım ile birlikte xAI’nin toplam değerinin 24 milyar dolara ulaştığı ifade edildi.

xAI şirketi, yaptığı yazılı açıklamada, “6 milyar dolarlık B Serisi finansman turumuzu duyurmaktan mutluluk duyuyor” şeklinde bir beyanatta bulundu. Musk’ün yeni şirketi xAI, yapay zeka alanında önde gelen firmalar arasında rekabet edebilecek düzeyde sermayeye sahip ender yatırımcılardan biri olarak gösteriliyor.

Ayrıca, Musk’ün sahibi olduğu sosyal medya platformu X’e entegre edilebilen Grok adında bir sohbet robotu da xAI tarafından geliştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde yatırımcılara xAI’nin gelişimine destek olmak amacıyla “gigabilgisayar fabrikası” adı verilen süper bir bilgisayarın inşa edileceği de belirtilmişti.

Kaynak: bigpara.hurriyet.com.tr

Musk’un yapay zeka girişimi, 6 milyar dolar yatırım aldı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!