Otomobil Takas Sübvansiyonları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin Ticaret Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı, eski benzinli araçların yenileriyle değiştirilmesi durumunda sübvansiyon verileceğini duyurdu. Bu kapsamda, eski bir benzinli aracı yenisiyle değiştiren herkes 7 bin yuan alabilecek. Ayrıca, eski bir aracı yeni bir elektrikli araçla değiştirenler ise 10 bin yuanlık sübvansiyondan faydalanabilecekler.

Bakanlıkların yaptığı açıklamada toplam sübvansiyon miktarı belirtilmemiş olsa da, merkezi yönetim yüzde 60 oranında katkı sağlayacak ve yerel yönetimler kalan yüzde 40’ı karşılayacak. Ancak, bu oranlar bölgelere göre değişiklik gösterecek.

Otomobil takas sübvansiyonları, Çin’in çevre dostu politikalarını teşvik etmek ve hava kirliliği ile mücadele etmek amacıyla başlatılmıştır. Elektrikli araçların yaygınlaşması ve fosil yakıtlı araçların azaltılması hedeflenmektedir.

Ülkelerin çevre konusundaki duyarlılıklarının arttığı günümüzde, benzer teşvikler dünya genelinde uygulanmaya başlamıştır. Bu tür sübvansiyonlar, hem çevreye duyarlılık konusunda farkındalık yaratmakta hem de sürdürülebilir bir gelecek için adımlar atılmasına yardımcı olmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Otomobil Takas Sübvansiyonları
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!