1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Pegasus’un Kredi Notu Açıklaması

Pegasus’un Kredi Notu Açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.’den KAP’a Kredi Derecelendirme Açıklaması

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş., uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Samp;P Global Ratings Limited (Samp;P) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda uzun vadeli kredi derecelendirme notunu B+ olarak açıkladı. Derecelendirme notu için durağan bir görünüm belirlendi.

Şirketin 19 Nisan 2021 tarihli özel durum açıklamasında bahsedilen yurt dışında ihracı tamamlanan tahvillere ilişkin uzun vadeli kredi derecelendirme notu da B+ seviyesinde teyit edildi. Bu durum, Şirketin uluslararası finansal piyasalardaki güvenilirliğini ve istikrarını vurgulamaktadır.

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.’nin kredi notunun B+ olarak belirlenmesi, Şirketin mali açıdan sağlam temellere sahip olduğunu ve öngörülebilir bir finansal performans sergileme potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir. Bu durum, yatırımcılar ve paydaşlar için güven verici bir unsur olup, Şirketin gelecekteki finansal faaliyetlerini destekleyen bir faktördür.

Pegasus’un Kredi Notu Açıklaması
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!