Ülker’in çatı şirketi olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Pladis, önemli bir kararın eşiğinde! Şirket, Nestle’nin atıştırmalık bölümü için satın alma teklifi götürmeye hazırlanıyor.

Uluslararası Büyümede Hedef Nestle!

Yıldız Holding bünyesinde yer alan Ülker’in çatı şirketi olarak bilinen Pladis, 2017 yılına hızlı bir giriş yapmıştı. Şirket gerek yurtiçi gerek yurtdışı büyüme planlarını yılbaşında netleştirmişti. İşte bu kapsamda uluslararası platformda yeni bir büyüme adımı atmaya hazırlanan Pladis, Nestle markasının ABD’deki atıştırmalık varlıklarına teklif götürmeye karar verdi. Nestle’nin ABD’deki atıştırmalık sektöründeki varlıklarının toplamı ise 2 milyar dolar! Satın alma gerçekleşirse Pladis, en az 2 milyar dolarlık dev bir yatırım yapacak.

Nestle’nin ABD’deki Atıştırmalık Varlıklarını İnceliyorlar

Konuyla ilgili açıklama Pladis CEO’su tarafından yapıldı. Şirketin üst düzey yöneticisi Cem Karakaş, Nestle’nin ABD’deki atıştırmalık sektöründeki varlıklarının mercek altına alındığını ifade ederek, incelemelerin devam ettiğini kaydetti. Şirketin teklif için herhangi bir net karar almadığını aktaran CEO Karakaş değerlendirme aşamasında olduklarını aktardı.

Crunch, 100 Grand ve Butterfinger O markalar Arasında!

Nestle’nin ABD’de bulunan atıştırmalık varlıkları tüketicilerin en çok tercih ettikleri arasında yer alıyor. Bu atıştırmalıklar arasında Crunch, 100 Grand ve Butterfinger gibi markalarda yer alıyor. Söz konusu markalar uluslararası pazarda tüketicilerin an fazla tüketim yaptığı markalar olarak gösteriliyor.

Pladis’in Nestle’ye götürmeyi planladığı bu teklif, üst gelir grubu hedefinde bazı değişiklikler yaptığının da bir göstergesi olarak ifade ediliyor. Şirket 2014’de United Biscuits’i devralarak küresel bir oyuncuya dönüşmüştü. Pladis’in bünyesinde şekerleme, çikolata ve bisküvi şirketleri yer alıyor.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]