İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı 2017’nin Eylülünde yoğun bir trafik yaşadı. Yolcu sayısını yüzde 8 oranında artıran havalimanı, Ocak ve Eylül aylarını kapsayan dönemde toplamda 23 milyon 400 bin kapasiteye ulaştı.

Sabiha Gökçen Eylülde 2 Milyon 945 Bin Kişiye Hizmet Verdi

İstanbul Sabiha Gökçen’in Eylülde hizmet sunduğu yolcu sayısı 2 milyon 945 bin 484 kişiyi buldu. Bu rakam bir önceki yılın kayıtlarından yüzde 8 daha fazla olarak belirlendi. Yılın ilk 9 ayı baz alındığında, 2016’nın ilk 9 ayına yüzde 4’lük fark atıldı. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı 9 ayda 23 milyon 442 bin 348 yolcuya kaliteli ve kesintisiz hizmete imza attı.

Havalimanının dış hatları kullanan yolcu sayısı Ocak – Eylül döneminde 7 milyon 800 bin kişi olarak kayda geçti. Bu rakam yüzde 7’lik artışa işaret etti. Havalimanı kapsamında iç hat yolcu sayısı ise 2016’nın ilk 9 ayına kıyasla yüzde 3 artış kaydederek, 15 milyon 600 bin yolcuyu gördü.

Sabiha Gökçen’in Eylül ayı gelişmeleri hakkında açıklama yapan CEO Ersel Göral, yaz sezonu boyunca oldukça yoğun olduklarını, yoğunluğun geçen ayda sürdüğünü aktardı.

“Yaz sezonu okulların açılmasıyla son buldu. Eylüldeki yoğunluğun nedeni tatil dönüşünden kaynaklandı. Söz konusu ayda yolcu sayımız, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8 artış kaydetti. Uluslararası hizmet vermekte olan havalimanında hedefimiz, 2017’nin dördüncü çeyreğinde yolcu sayımızı yükseltmek ve yılı iyi bir şekilde kapatmak” diyen CEO, çalışmaların aralıksız devam ettiğini dile getirdi.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]