1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Şimşek: TCMB Likiditeyi Çekmek İçin Borçlanacak

Şimşek: TCMB Likiditeyi Çekmek İçin Borçlanacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Önemli Açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Maliye Hesap Uzmanları Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikte ekonomi ve maliye politikalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şimşek, Türkiye’nin hedefinin sürdürülebilir yüksek büyüme ve toplumsal refah olduğunu vurgulayarak, ekonomik istikrarın önemine dikkat çekti.

Şimşek, en büyük önceliklerinin fiyat istikrarı olduğunu belirterek, enflasyonun tek haneli rakamlara indirilmesinin zaman ve sabır gerektirdiğini ifade etti. Geçiş döneminin sona erdiğini ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) gerektiğinde likiditeyi çekmek için gerekli adımları atacağını söyledi.

Bütçe açığını sınırlama ve cari açığı düşürme hedeflerine de değinen Şimşek, bütçe açığını kontrol altında tutarak cari açığı milli gelire oranla yüzde 2,5’in altına indirmeyi amaçladıklarını belirtti. Ayrıca, kurda istikrarın sağlanmasıyla birlikte dezenflasyonun gerçekleşeceğine inandığını dile getirdi.

Bakan Şimşek, ekonomik istikrarın sağlanması ve sürdürülebilir büyüme için gerekli adımların atılacağını vurgulayarak, ekonomi alanında yapılan çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

Şimşek: TCMB Likiditeyi Çekmek İçin Borçlanacak
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!