1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Şirket Hissesine Yönelik Brüt Takas Kararı Alındı

Şirket Hissesine Yönelik Brüt Takas Kararı Alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) Kapsamında Brüt Takas Uygulaması

Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararı doğrultusunda, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde OSMEN.E hisse senedi için brüt takas uygulamasına karar verildi. Bu tedbir, 17 Mayıs 2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 14 Haziran 2024 tarihli işlemlere (seans sonuna kadar) kadar geçerli olacak.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada belirtildiği üzere, OSMEN.E paylarında brüt takas uygulanacak olup, bu uygulama süresince hisse senediyle ilgili mevcut Volatilite Bazlı Tedbirler (VBTS) devam edecektir. Ayrıca, VBTS kapsamında önceden belirlenmiş olan diğer tedbirler de (örneğin kredili işlem yasağı) aynı süre boyunca geçerli olacaktır.

Brüt takas uygulaması, piyasada yaşanan aşırı oynaklık durumlarında yatırımcıların korunması amacıyla alınan bir önlemdir. Bu tedbir sayesinde, hisse senedi işlemlerindeki risklerin azaltılması ve piyasanın dengelenmesi hedeflenmektedir.

Şirket Hissesine Yönelik Brüt Takas Kararı Alındı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!