1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Sosyal Güvenlik Kurumu O Borçlarda Son Ödemeyi Uzattı

Sosyal Güvenlik Kurumu O Borçlarda Son Ödemeyi Uzattı

featured
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-11-16 13:16:11Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com€E
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal Güvenlik Kurumu, prim borçlusu işverene müjdeli bir haber verdi. Kurumdan yapılan açıklamaya göre ödeme tarihi uzatıldı. Borcunu yapılandıran işverenin ödemelerini en geç 2 Ekim 2017 tarihine kadar yapması istendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Müjdeyi Verdi!

Sosyal Güvenlik Kurumu, peşin ödeme tercihi yapan prim borçlusu işverene güzel bir haber vererek; işverenin yüzünü güldürdü. Prim borçlarını yapılandıran, peşin ödemeyi tercih edenlerin yararlanacağı düzenleme hakkında bilgi veren Sosyal Güvenlik Kurumu, bu kişilerin ödemelerini 2 Ekim 2017 tarihine kadar uzattığını duyurdu. Kurum öncesinde son ödeme tarihi olarak 5 Eylül 2017 tarihini belirlemişti. Son alınan karar ardından son ödeme tarihi 2 Ekim 2017’ye kadar uzatılmış oldu.

Kurum Açıklamayı Yazılı Olarak Yaptı

Kurum konuyla ilgili açıklamayı yazılı olarak yaptı. Açıklamada 7020 sayılı kanun çerçevesinde yapılandırmaya giden ve yapılandırmada peşin ödeme seçeneğini değerlendiren işverenlerden, son ödeme tarihi 5.9.2017 olan ve borçlarını ödemeyenlerin düzenlemeden yararlanabileceği ifade edildi. 7020 sayılı Kanun kapsamında peşin ödeme seçeneğini tercih eden işverenin, ilgili kanunun 51. Maddesi uyarınca yasal gecikme bedeliyle birlikte 2.10.2017’ye kadar kuruma ödeyebileceği ilan edildi. Söz konusu tarihe kadar borçlarını kapatan işverenlerin yapılandırma avantajlarından yararlanmaya devam edeceklerinin de altı çizildi.

Prim Borçlusu İşveren Karardan Memnun!

Sosyal Güvenlik Kurumu açıklaması prim borcu olan ve yapılandırma dahilinde borçlarını kapatmayı planlayan, fakat herhangi bir nedenle ödemeyi yapamayan işverene derin bir nefes aldırdı. Prim borcu olan işverenler alınan karara memnun olduklarını ifade ederek, 2 Ekime kadar borçlarını kapatacaklarını belirtti.

Sosyal Güvenlik Kurumu O Borçlarda Son Ödemeyi Uzattı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!