1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. S&P 500 Endeksi İçin Önemli Bir Tahmin Yapıldı

S&P 500 Endeksi İçin Önemli Bir Tahmin Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hisseye Yatırım Tahminleri

Finans dünyasının önde gelen isimleri, S&P 500 endeksi üzerine cesur tahminlerde bulunmaya devam ediyor. Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, Haziran ayında yapmış olduğu tahminde S&P 500’ün 5.500 puan seviyesine ulaşacağını belirtmişti. Cuma günü itibariyle endeks, 5.464,62 puan seviyesindeydi.

Lee’nin daha uzun vadeli tahmini ise oldukça iddialı. Lee, S&P 500’ün bu on yılın sonunda 15.000 puan seviyesine ulaşabileceğini öngörüyor. Bu da endekste %170’in üzerinde bir artış anlamına geliyor.

Diğer bir piyasa uzmanı olan Yardeni Research başkanı ise gösterge endeksin bu on yılın sonunda 8.000 puan seviyesine çıkabileceğini dile getirdi. Yardeni’ye göre, hisse senetlerindeki boğa piyasası bu on yıl boyunca devam edecek.

Yardeni Research başkanı, S&P 500’ün 2025 yılı sonunda 6.000 puana ulaşabileceğini ve on yılın sonunda ise 8.000 puana yükselebileceğini tahmin ediyor. Bu durumda gösterge endekste %46’lık bir yükseliş bekleniyor.

Piyasa uzmanlarının cesur tahminleri, yatırımcılar için ilginç bir gelecek beklentisi oluşturuyor. Bu tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise zamanla ortaya çıkacak.

S&P 500 Endeksi İçin Önemli Bir Tahmin Yapıldı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!