1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. SPK Bülteninde Yer Alan Habere Göre, 1 Bedelli ve 1 Bedelsiz İşlemi Onaylandı

SPK Bülteninde Yer Alan Habere Göre, 1 Bedelli ve 1 Bedelsiz İşlemi Onaylandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SPK Onayları ve İncelemeler

SPK Onayları ve İncelemeler

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), son toplantısında çeşitli şirketlerin sermaye artırımı başvurularını onayladı. Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 960 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımı ile Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin 615 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı SPK tarafından onaylanmıştır.

Diğer yandan, SPK ayrıca çeşitli şirketlerin borçlanma aracı ihracı başvurularını da değerlendirdi. CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Koç Finansman AŞ, Türkiye Halk Bankası AŞ, Tera Yatırım Menkul Değerler AŞ ve Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları TAŞ’nin başvuruları SPK tarafından onaylanmıştır.

Ayrıca, SPK’nın incelemeleri sonucunda Emlak Varlık Kiralama AŞ, Aktif Bank Sukuk Varlık Kiralama AŞ, Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi Türk Finansman Birinci Varlık Finansmanı Fonu ve İş Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin çeşitli finansal işlemlerine izin verilmiştir. Bu kararlarla birlikte piyasada çeşitli finansal enstrümanların hareketliliği artması beklenmektedir.

Yeni Girişimler ve İzinler

SPK’nın son toplantısında, RE-PIE Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ’nin 200 milyon lira başlangıç sermayesi ile kuruluşuna izin verilmiştir. Ayrıca, Fiba Portföy Yönetimi AŞ, İstanbul Portföy Yönetimi AŞ ve RE-PIE Portföy Yönetimi AŞ gibi şirketlerin girişim sermayesi yatırım fonlarının kuruluşuna izin verilmiştir. Bu kararlar, yerli ve yabancı yatırımcıların Türkiye’deki girişim sermayesi alanında daha fazla fırsata erişim sağlamasına olanak tanıyacaktır.

Suç Duyuruları ve İdari Para Cezaları

Suç Duyuruları ve İdari Para Cezaları

SPK, yaptığı incelemeler sonucunda bir kişiye suç duyurusunda bulunulması kararı almıştır. Ayrıca, Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 33 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir. SPK, yatırımcıların korunması ve piyasanın düzenli işleyişi adına gerekli adımları atmaya devam etmektedir.

SPK Bülteninde Yer Alan Habere Göre, 1 Bedelli ve 1 Bedelsiz İşlemi Onaylandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!