TANAP İçin 500 Milyon Dolarlık Onay!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TANAP’a 500 milyon dolarlık kredi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasınca onaylandı. Buna göre söz konusu finans desteği Güney Gaz Koridoru Anonim Şirketine aktarılacak.

TANAP Kredisi Onaylandı

Avrupalı ülkelerin enerji güvenliği açısından önem arz eden TANAP hakkında önemli bir karar daha alındı. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası konuyla ilgili aldığı kararı duyurdu. Bankanın açıklamasında Azerbaycan doğalgazını Türkiye’den geçirerek Avrupa’ya ulaştıracak projenin önemine değinildi. Avrupa’nın enerji güvenliğini sağlayacak projenin, enerji çeşitliliği açısından da önemli olduğu kaydedildi. TANAP’ın tamamlanarak hizmete girmesi ardından sera gazı salınımının da azalacağı ifade edilenler arasında yer aldı.

Tüm bunların göz önüne alındığını bildiren Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Güney Gaz Koridoru Anonim Şirketine 500 milyon dolarlık krediyi onayladığını aktartırdı.

Toplam Uzunluk 3 Bin 500 Kilometreyi Bulacak

Güney Gaz Koridoru toplamda 3.500 kilometre uzunluğu da üretilecek dev enerji projeleri arasında yer alıyor. TANAP ise bu projenin en önemli bölümlerinden biri olarak gösteriliyor. Proje Azeri doğalgazını Avrupalı ülkelerle buluşturacak, son yılların en büyük projesi. Projenin toplam maliyeti 40 milyar dolar gibi dev bir bütçeyle hayata geçecek. 3 bin 500 kilometrelik inşa çalışmasının, 850 kilometrelik bölümünü ise TANAP meydana getirecek.

6 Milyar Metreküplük Bölüm Türkiye’de Kalacak

Proje Azeri gazının on milyar metreküpünü Avrupalı ülkelere taşıyacak. 6 milyar metreküplük bölümünü ise Türkiye’ye bırakacak. 2018 yılının ikinci yarısı başında tamamlanması öngörülen TANAP, Yunanistan üzerinden TAP’la bağlantı kuracak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
TANAP İçin 500 Milyon Dolarlık Onay!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x