Ordu Fındık Piyasasında Fiyatlar 25 Kuruş Zamlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fındık piyasasında fiyatlar yukarı yönlü hareket etmeye başladı. Ordu’da fındık fiyatı 8 lira 25 kuruşa yükseldi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği fındık fiyatlarındaki hareketliliği iyiye işaret olarak yorumladı.

Fındık Piyasasında Fiyatlar Yükselişe Geçti

Yeni sezonda fındık piyasasında fiyatlar üreticiyi memnun edecek seviyeden başlamadı. TMO’nun alım fiyatıyla umutlanan üreticiyi sevindirecek haber Ordu piyasasından geldi. TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Soydan tarafından yapılan açıklamada fiyattaki yükselişe işaret edilerek, devamının geleceğini umut ettikleri kaydedildi. Üreticinin beklentisinin de fiyatların artması yönünde olduğunu aktaran Soydan, “Ordu ili fındık piyasasında fiyatlar 50 randımanlı kabuklu türde 25 kuruşluk artış kaydetti” dedi.

Arslan Soydan, “Fındık piyasasında fiyatlar kademeli olarak artacaktır. Üreticimiz biraz sabırlı olsun” diyerek, üreticinin ürünlerini ucuzdan satmaması gerektiğine işaret etti.

Fındık piyasasında fiyatlar TMO’nun açıklaması ardından hareketlenmişti. TMO açıklamasında üreticinin tüm ürününü alacağını, ödemelerin zamanında yapılacağını duyurmuştu. Bu açıklamayla derin bir nefes alan fındık üreticileri beklemeye geçmiş, serbest piyasa yerine TMO’yu tercih etmişti. İşte bu gelişmelere işaret eden Arslan Soydan, “Fındık piyasasında fiyatlar üreticinin beklentisinin çok altında işlem görüyor. Bu nedenle üretici satış için TMO’yu tercih ediyor. Birlik olarak bizler fiyatları yakından takip ediyoruz. Üreticimizin her zaman yanında olmaya ve haklarını savunmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Alan Bazlı Gelir Desteğinde Son Başvuru 29 Aralık!

Soydan fındık piyasasında fiyatlar yanı sıra, fındıkta alan bazlı gelir desteği konusuna da değindi. Başvuruların sürdüğünün altını çizerek, “Destekten yararlanmak için son başvuru tarihi 29 Aralık 2017. Bu kapsamda destek almak isteyen tüm üreticilerimiz Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve kentlerindeki veya ilçelerindeki ziraat odalarına başvuru yapmayı ihmal etmemeli” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ordu Fındık Piyasasında Fiyatlar 25 Kuruş Zamlandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!