Toprak Mahsulleri Ofisi 11 İlde 44 Noktada!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toprak Mahsulleri Ofisi alımlara başladığı günden bu yana toplamda 41 tonluk fındık için alım gerçekleştirdiğini açıkladı. 41 ton fındığa ödenen tutarsa 300 milyon lira olarak duyuruldu.

Toprak Mahsulleri Ofisi 300 Kişiyle Görev Başında

Toprak Mahsulleri Ofisi yazılı bir açıklama yapacak gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. Kurum tarafından yapılan açıklamada 11 kentte faaliyet gösterildiğinin altı çizildi. 44 farklı alım noktasıyla fındık üreticisine hizmet verdiklerini aktaran Toprak Mahsulleri Ofisi, çalışmaların 300 kişilik personelle yapıldığını ifade etti.

Giresun Kalite Fındık Alım Fiyatı 10,5 Lira!

Geçtiğimiz günlerde fındık üreticisinin tüm ürününe talip olduğunu duyuran TMO, çalışmaların son haftalarda hızlandığına işaret ederek; önümüzdeki haftalar için geçerli olan randevuları öne çektiğini belirtti. TMO’nun açıklamasında fındık fiyatlarına ilişkin bilgilerde yer aldı. Buna göre Giresun kalite olarak ifade edilen fındıkta alım fiyatının kilo başına 10 lira 50 kuruş olduğu, Levant kalite fındığın alım fiyatınınsa kilo başına 10 lira olduğunu hatırlatıldı.

41 Ton Alım Yapıldı

Toprak Mahsulleri Ofisi bu güne kadarki alım miktarlarını paylaştı. 6 Ekim itibari ile 23 bin fındık üreticisinin toplamda 41 tonluk ürününün TMO bünyesince alındığının altı çizildi. “41 ton fındık için üreticiye aktarılan tutar 300 milyon lirayı buldu” diyen Toprak Mahsulleri Ofisi, ilerleyen haftalarda 110 milyon TL’lik ödeme yapacaklarına vurgu yaptı.

90 Bin Tonluk Randevu Verildi

TMO’dan ilerleyen haftalar için alınan randevu sayısının ise 40 bin olduğunu aktardı. Söz konusu randevular dahilinde yapılacak alımın 90 bin ton olacağı ifade edildi. Randevulara katılım oranınınsa yüzde 75 gibi yüksek seviyelerde olduğu açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Toprak Mahsulleri Ofisi 11 İlde 44 Noktada!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!