Tapu ve Kadastro Hattı Rekora Koşuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tapu ve Kadastro Hattı vatandaşın bekleme derdine son verdi. 3 yıldır açık olan ALO 181, bu süre zarfında toplamda 542 bin 950 vatandaşa hizmet verdi.

Tapuda Randevulu Dönem! ALO 181

Tapu ve Kadastro Hattı hizmeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirildi. Tapuda işi olan vatandaşların beklemeden işlemlerini yapabilmeleri için kurulan ALO 181 hattı vatandaşlar tarafından da sevildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer vatandaşların ALO 181 Hattını yoğun olarak kullandığını aktardı. Hizmet sayesinde sıra bekleme derdinin bittiğini ifade eden yetkililer, işlemlerin çok hızlı ve kolay şekilde tamamlandığını söyledi. Tapu ve Kadastro Hattı ALO 181’in üç senedir hizmette olduğuna vurgu yaparak, bu süreçte binlerce kişinin hizmet aldığına işaret etti.

7/24 Hizmet

ALO 181 Tapu ve Kadastro Hattı hizmete 2014 yılında başladı. Haftanın 7 günü ve 24 saati randevu hizmeti veren bu hat, vatandaşların tapu müdürlükleri işlemleri için randevu hizmeti veriyor. Bunun yanında tapu ve kadastro işlemleri hakkında bilgi aktarıyor.

542 Bin 950 Kişiye Hizmet Verdi

2014 yılından bu güne hat dahilinde hizmetten yararlanan vatandaş sayısı ise 542 bin 950’yi buldu. ALO 181 hattı üç yılda toplam 184 bin 231 kişiye tapu müdürlükleri için randevu verdi. Geçen yıl bu hattı arayan vatandaş sayısı 78 bin 92 kişi olarak kayda geçti. Bu yılın ilk 8 ayında Tapu ve Kadastro Hattı’nı arayan vatandaş sayısı ise 60 bin 105’i geçti. Bu rakamın yılsonuna kadar daha da artacağı ifade ediliyor.

ALO 181’i En Çok İstanbullu Aradı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın girişimiyle hayata geçen hizmetten en fazla İstanbul genelinde yararlanılıyor. İstanbul’u Başkent takip ediyor. Listenin üçüncü ismi ise İzmir olarak gözlemleniyor. Bursa ise dördüncü olarak kendine yer açıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Tapu ve Kadastro Hattı Rekora Koşuyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x