Teknoloji Devlerinin Hisselerinde Büyüme Tahminleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UBS stratejisti Jonathan Golub liderliğindeki analistler, popüler “Büyük 6 TECH+” hisselerinin (Apple, Amazon.com, Alphabet, Meta, Microsoft ve Nvidia) yakın dönem hisse başına kazançlarının (EPS) hızla azalacağını belirtti. 2025’in ilk çeyreğine kadar %15,5’e düşmesi beklenen EPS büyümesi, 2021’de kaydedilen %42,2’lik yüksek seviyeden oldukça düşük olacak.

Golub, bu durumu, artan rekabet ve diğer ekonomik faktörlerin etkisine bağlayarak, UBS’nin bu teknoloji devleri için önerisini ‘Ağırlığını Azalt’ seviyesinden ‘Nötr’ seviyesine düşürdüklerini açıkladı. Bu düşüşün, şirketlerin genişlemiş değerlemeleri veya yapay zeka konusundaki endişelerden kaynaklanmadığını, aksine sektördeki zorlu rekabet şartlarını ve dönemsel ekonomik faktörleri yansıttığını belirtti.

Diğer yandan, UBS, teknoloji sektöründeki diğer hisselerin daha iyi performans göstereceğine inanıyor. 2024 yılı için %11,1’lik bir EPS artışı öngörülen bu hisselerin, 2025’in ilk çeyreğinde yaklaşık %26’lık bir büyüme göstermesi bekleniyor.

Büyük Altı şirket olarak adlandırılan bu teknoloji devleri, sektör ve S&P 500 endeksinin performansı açısından genellikle öncü konumundadır. Önümüzdeki iki hafta boyunca bu dev şirketler, son üç aylık performanslarını açıklayacaklar ve yatırımcılar için önemli bir referans noktası olacaklar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Teknoloji Devlerinin Hisselerinde Büyüme Tahminleri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x