1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. UBS: Avrupa Hisseleri, ABD’den Daha Cazip Bulunuyor

UBS: Avrupa Hisseleri, ABD’den Daha Cazip Bulunuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UBS Stratejistlerine Göre Avrupa Hisse Senetleri Tercih Ediliyor

UBS stratejistleri, Avrupa’nın potansiyel faiz indirimleriyle ekonomik büyümesinin toparlanması beklentisi nedeniyle ABD hisse senetlerine kıyasla Avrupa hisse senetlerini daha çok tercih ediyor. Bankanın başstratejisti Bhanu Baweja liderliğindeki ekip, Asyalı müşterilerin çoğunun aşırı ağırlıklı bir şekilde Avrupa hisse senetlerine yatırım yapmadığını belirtti.

Küresel olarak çeşitli varlık sınıflarının değerlendirildiği analize göre, marj baskısının kazançları sınırlasa da, güçlü ekonomik büyümenin hisse senedi değerlemelerini destekleyeceği öngörüsü dile getirildi. UBS stratejistlerine göre, Stoxx 600 endeksi, yumuşak iniş senaryosunda yıl sonuna kadar 565 puana kadar yükselebilir ki bu da mevcut seviyelere göre yüzde 8’lik bir prim anlamına gelir.

Siyasi belirsizliklerin Stoxx 600 endeksindeki risk primlerini artırabileceğine dikkat çeken stratejistler, ABD seçimlerinin etrafındaki belirsizliklerin Avrupa hisse senetlerine olan etkiyi de değerlendirdi. Bu durum, Stoxx 600 endeksine 510 puanda adil bir değerleme sağlayabilir.

UBS stratejistlerinin değerlendirmelerine göre, Avrupa’da hem değer hem de büyüme odaklı hisselerde fırsatlar bulunduğunu vurgulayan Sutanya Chedda liderliğindeki strateji ekibi, yatırımcıların bu alanlarda potansiyel gördüğünü belirtti.

UBS: Avrupa Hisseleri, ABD’den Daha Cazip Bulunuyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!