Termal Turizm Mercek Altında! Denizli Yeni Yatırımlara Hazır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Termal turizmin önemli kentleri arasında yer alan Denizli dünya markası olma yolunda yeni yatırımlar yapmaya hazırlanıyor. Kent termal turizmde Türkiye’nin sekizinci ili olarak kendini gösterirken, toplamdaki yatak kapasitesi ise 25 bini aştı.

Denizli Termal Turizme 1 Milyar Liralık Yatırım Yapacak

Termal turizme olan ilgi artarken, sektör yeni yatırımlarla pazardaki payını artırmayı hedefliyor. İşte bu hedefle yola çıkan Denizlili yatırımcılar, yeni işletme ve tesislerle Türkiye sıralamasındaki konumu ve dünya pazarındaki paylarını artırmayı planlıyor. Denizli yeni yılda sektöre yaklaşık 1 milyar liralık yatırım yapmayı hedeflediğini açıklarken, yetkililerin ortak görüşü bu yatırımların bölgedeki termal turizm faaliyetlerini artıracağı noktasında birleşiyor.

Denizli’den Termale 92 Milyon Liralık Dev Yatırım

Türkiye’de termal turizm Amasya, Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve Denizli’de yoğun olarak yerli ve yabancı turist çekiyor. Denizli sektörde hatırı sayılır bir konuma sahipken, kent genelinde toplamda 77 işletme sektöre hizmet ediyor. Bu tesislerin toplamdaki yatak kapasitesi ise 25 bin 524’ü buluyor. Kent bu doğa harikası avantajlarını fırsata dönüştürmek adına son yıllarda toplamı 92 milyon lirayı bulan dev yatırımlara imza attı.

2. Uluslararası Termal Turizm Zirvesi’ne 300 Konuk Katıldı

Bu kapsamda Denizli, fuar ve diğer etkinliklerine devam ederek de tanıtım çalışmalarını sürdürdü. Bu yıl ikincisi düzenlenen “2. Uluslararası Termal Turizm Zirvesi” kapılarını 20 Eylül tarihinde konuklarına açtı. Zirveye 54 ülkeden toplamda 300 konuk katılım gösterdi. Zirve kapsamında dünya ve kentteki termal turizm gelişmeleri masaya yatırılarak, yeni yatırımlar ve dönüşümler konuşuldu. Zirve 24 Ekim 2017 tarihinde sona erecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Termal Turizm Mercek Altında! Denizli Yeni Yatırımlara Hazır
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x