THY Ağustos Ayında Zirveyi Gördü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Hava Yolları Ağustos ayına ilişkin uçuş ve doluluk oranlarını kamuoyu ile paylaştı. Şirketin Ağustos ayında yakaladığı doluluk oranı yüzde 84,3 olarak açıklandı.

Doluluk Tarihi Rekora Koştu

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Hava Yolları, Ağustos ayı doluluk oranının 2016 yılının aynı ayına kıyasla 5,7 puan arttığını ve doluluk oranının yüzde 84,3 olduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada dış hat yoğunluğunun da arttığı ifade edilerek, artışın 6,3 puan olduğu ve yüzde 84’1’lik doluluğa ulaşıldığı kaydedildi.

Türk Hava Yollarının geçmiş yıllardaki yoğunluk oranları incelendiğinde 2015 yılının Ağustosunda yüzde 83,3’lük orana ulaşıldığı görüldü. Geçen yılın aynı ayındaki doluluk oranı ise yüzde 78,6 olarak kayda geçmişti.

Türk Hava Yollarına yönelik talep yükselişi Temmuzun başında yükselişe geçmişti. Bu artış Ağustos ayında yüzde 10,1 seviyesinde gerçekleşti.

THY’nin kapasitesi geçen yıl yüzde 2,6 oranında artmış, taşınan yolcu sayısı ise yüzde 14’lük sıçrama kaydetmişti şirket geçen yıl toplamda 7 milyon 400 bin kişiye hizmet verdiğini açıklamıştı.

Yurtdışı Yolcu Sayısında Yüzde 40’lık Artış!

THY’nin açıklamasında dış hatlar gelişmeleri de yer aldı. Buna göre şirket yurt dışı yolcu sayısını yüzde 40 artırmayı başardı.

Şirketin verdiği kargo hizmeti ve posta hacmiyse 2016’nın Ağustosuna kıyasla yüzde 18’lik artışa ev sahipliği yaptı.

Yapılan açıklamada Ocak – Ağustos aylarını kapsayan dönem hakkında da bilgiler aktarıldı. Buna göre şirket talebin yüzde 5,5 oranında artığını açıkladı. Yolcu sayısındaki artışınsa yüzde 6,1 olduğunu kaydetti. THY söz konusu aylarda, doluluk oranını yüzde 79’a ulaştırdığını ifade etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
THY Ağustos Ayında Zirveyi Gördü
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x