1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. THY Müşterileri Dikkat! Şirket ABD Uçuşları Hakkında Açıklama Yaptı

THY Müşterileri Dikkat! Şirket ABD Uçuşları Hakkında Açıklama Yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

THY, Türkiye ile Amerika arasındaki vize sorunu ardından açıklama yaptı. Vize uygulamasında bazı değişiklikler yapıldığını aktaran şirket, değişikliğin İstanbul aktarmalı yolcuları etkilemediğini kaydetti.

THY, ABD Vizelerinde Değişikliğe Gitti

THY vize krizi ardından açıklama yaparak, yolcularını bilgilendirdi. Vize uygulamasında bazı değişikliklere giden havayolu şirketi açıklamasında, uçuşlarda THY’yi tercih eden müşterilerin İstanbul aktarmalı seferlerde olumsuz etkilenmeyeceğini bildirdi.

T.C. Pasaportlu Müşteriler

Şirket İstanbul aktarmalı uçuşlar dışında gerçekleşecek olan Türkiye ve ABD arasındaki karşılıklı seferlerde, 9 Ekim tarihinde önce alınmış biletlerde değişiklik yapıldığını aktardı. Buna göre söz konusu biletler 9 Ekimden başlayarak 31 Ekime kadar, THY ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı T.C. pasaportlu ve ABD pasaportlu ABD ve Türkiye varışlı bütün müşterilerinin ifade dilen tarihe kadar işlem yaptırmaları halinde; Türkiye Cumhuriyeti pasaportlu müşterilerin rezervasyonlarını ücret talep etmeden yapacağını duyurdu. Biletlerin kullanılmaması durumunda ücret iade işlemi de yapacağını ifade eden THY,bir bölümü kullanılmış biletlerde de iadenin kullanılmayan bölüm için geçerli olacağını kaydetti. THY’nin açıklamasında biletlerin geçerlilik süresinin ay sonuna kadar uzatılabileceği belirtilirken, bu işlemden fark ücreti veya ceza alınmayacağı duyuruldu.

ABD Pasaportlu Müşteriler

ABD pasaportlu müşterilerin rezervasyon ile güzergah değişikliklerine de değinen şirket, bu işlemlerin ücret talep edilmeden gerçekleşeceğini bildirdi. ABD pasaportlu ve kullanılmamış biletlerde ücret iadesinin de söz konusu olacağını söyleyerek, kısmi kullanımlarda kullanılmayan bölümün iade edileceği aktarıldı. TC. pasaportlarına uygulanan bilet geçerliliğinin ABD pasaportlu yolcular için de uygulanacağı açıklamada yer aldı.

THY Müşterileri Dikkat! Şirket ABD Uçuşları Hakkında Açıklama Yaptı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!