TİSK Başkanı Akkol’dan Çalışma Hayatı Üzerine Değerlendirmeler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, “Türkiye Yüzyılında Çalışma Hayatı: Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği” temasıyla düzenlenen 13. Çalışma Meclisi toplantısına katıldı. Akkol, toplantıda çalışma hayatına ilişkin önemli konuları gündeme taşıdı.

Geleceğin Çalışma Modelleri

Akkol, çalışma hayatında güvenceli esnek çalışma modellerinin geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, pandemi sürecinde uzaktan çalışmanın yaygınlaştığını belirtti. Uzaktan çalışmanın iş-özel hayat dengesine olumlu katkı sağladığını ve gençlerin yeni usul işletmelerde çalışmak istediğini ifade etti.

Akkol ayrıca, kadınların iş hayatına daha fazla dahil olabilmesi için esneklik ve yeni çalışma modellerinin teşvik edilmesi gerektiğini söyledi. Bu noktada, sosyal yardımların prim ve vergiden muaf tutulması gerektiğini de vurguladı.

İş Sağlığı ve Güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği konusuna da değinen Akkol, iş kazalarının teknoloji kullanmayan ve kayıt dışı faaliyet gösteren işletmelerde daha sık yaşandığını belirtti. Bu nedenle iş sağlığı ve güvenliği konusunun TİSK’in öncelikli konularından biri olduğunu söyledi.

Akkol, Türkiye’nin genç nüfus potansiyeline dikkat çekerek, gençlerin iş hayatında daha fazla fırsat bulmaları için hiyerarşiden uzak, esnek ve öğrenmeye açık iş ortamlarının oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Çalışma Meclisi toplantısında ele alınan konuların, çalışanlar, işverenler ve ülke ekonomisine değer katacağına inanan Akkol, iş hayatında daha adil, verimli ve sürdürülebilir bir yapı oluşturulması için çaba harcanması gerektiğini vurguladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
TİSK Başkanı Akkol’dan Çalışma Hayatı Üzerine Değerlendirmeler
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x