Toys’R’Us İflasında Yeni Gelişme!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya oyuncak devinin iflasın eşinde olduğu bir süredir konuşulmaktaydı. Toys’R’Us mali sorunlarını aşamayarak, iflas koruma başvurusu yaptı.

Toys’R’Us İflas Koruma Başvurusunu Resmen Yaptı

Oyuncak dünyasının başrol oyuncularından olan şirket iflas koruma başvurusunu ABD’de yaptı. Bir süredir gündemi meşgul eden şirketteki bu gelişme, söylentilerin doğruluğunu kanıtladı.

5 Milyar Dolarlık Dev Borç

Alınan bilgilere göre oyuncak devinin toplamdaki borcu 4,9 milyar doları buldu. Şirketin bu borcun 400 milyon dolarlık bölümünü önümüzdeki yılda ödemesi gerekiyor. Kalan 1,7 milyar dolarlık bölümse 2019 yılında ödenmesi gereken borç miktarı olarak ifade ediliyor. Tüm bu borçlara karşın şirketin mali durumu ise pek iç açıcı değil! şirket borçlarını ödeyemez hale gelirken, beklenen atak gerçekleşti ve şirket iflas korumu talebini resmen başlattı.

Şirketin mali sorunları son yıllarda hat safhaya çıktı. Toys’R’Us mali sıkıntıları geride bırakmak adına bazı kararlar alsa da, bu kararlar beklenen etkiyi göstermedi. Şirket içinde bulunduğu finansal sorunları çözemeyerek adım adım iflasa sürüklendi.

Oyuncak devi 2005 yılına gelindiğinde Bain, Vornado ve KKR şirketleri tarafından satın alınmıştı. Devrin gerçekleştiği dönemde de Toys’R’Us mali sıkıntılar yaşamaktaydı. Bu ortaklıkta şirketin mali sorunlarıyla başa çıkamayarak, bu günlere geldi.

Türkiye Pazarında 12 Yıl Faaliyet Gösterdi

Toys’R’Us Türkiye pazarında faaliyet göstermişti. Kısa bir süre Türkiye pazarında yer alan şirket 1996 yılında pazara giriş yapmıştı. Şirketin Türkiye’de açtığı mağaza sayısı 30 kadar olmuştu. Aradan çok uzun bir süre geçmeden pazardan çekilme kararı veren şirket yıl 2008’i gösterdiğinde, mağazalarını kapatmış ve Türkiye’den ayrılmıştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Toys’R’Us İflasında Yeni Gelişme!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!