1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. TSPB’de Tarihi An: İlk Kadın Başkan Göreve Başladı

TSPB’de Tarihi An: İlk Kadın Başkan Göreve Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Olağan Genel Kurul Toplantısı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), sektör temsilcilerinin katılımı ile İstanbul’da 24. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcısı, Takasbank ve Merkezi Kayıt Kuruluşu genel müdürleri de toplantıya katıldı.

Pamir Karagöz Seçildi

Seçimli olan genel kurul toplantısının ardından yapılan yönetim kurulu toplantısında, QNB Finans Yatırım Menkul Değerler Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Pamir Karagöz, TSPB’nin ilk kadın başkanı olarak seçildi. Karagöz, sektöre daha fazla katma değer sağlama hedefini vurgulayarak, TSPB’nin etkinliklerini artırma kararlılığını belirtti.

2023 Yılı Değerlendirmesi

TSPB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öztop, 2023 yılını sermaye piyasaları açısından başarılı bir yıl olarak nitelendirdi. Öztop, yatırımcı sayısındaki artışı ve halka arzların ivmelenmesini vurgulayarak, sektörün geleceği hakkında umutlu olduğunu ifade etti.

Pamir Karagöz’ün Kariyeri

Pamir Karagöz, bankacılık ve sermaye piyasalarında 26 yıllık deneyime sahiptir. Deloitte Türkiye, Citibank Türkiye, Barclays ve QNB Finans Yatırım Menkul Değerler gibi önemli kurumlarda üst düzey yöneticilik yapmıştır. Karagöz, eğitim hayatını ODTÜ ve Chicago Üniversitesi’nde sürdürmüş ve Harvard Business School’dan liderlik programı sertifikası almıştır.

TSPB’de Tarihi An: İlk Kadın Başkan Göreve Başladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!